Schronisko PTTK na Luboniu Wielkim znajduje się w Beskidzie Wyspowym, pomiędzy Rabką, Mszaną Dolną i Tenczynem. Schronisko stoi na szczycie Lubonia Wielkiego (1022 m n.p.m.), a wybudowano je w 1931 roku. Schronisko oddaje do dyspozycji gości 25 miejsc noclegowych: 10 w głównym budynku oraz 15 w letniej bacówce.W głównym budynku na parterze znajdują się bufet turystyczny i prysznic, a na piętrze sala wieloosobowa z unikalnym układem okien wychodzących na cztery strony świata. Natomiast w bacówce na parterze znajdują się: "jedynka", dwie "dwójki" oraz świetlica, a na poddaszu - "dziesiątka".

Dojście do schroniska na Luboniu

- Szlak żółty, z Rabki-Zaryte, Perć Borkowskiego prowadząca przez rezerwat przyrody, najtrudniejszy szlak, w obrębie rezerwatu wspinaczka po skałach

- Szlak zielony, z Rabki-Zaryte- Szlak czerwony, z Mszany Dolnej przez przełęcz Glisne

- Szlak niebieski, z Rabki Zaryte wzdłuż Rolskiego Potoku- Szlak niebieski, z Naprawy Dolnej przez Luboń Mały i Polanę Surówki

Schronisko na Luboniu
Rabka - Zaryte
tel. 18/ 267-64-35
www.lubon.pttk.pl

Mszana Dolna noclegi

Mszana Dolna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021