Schronisko na Luboniu, Tadeusz Walkowicz

Schronisko na Luboniu

(4.5 głosów: 17)

Schronisko PTTK na Luboniu Wielkim znajduje się w Beskidzie Wyspowym, pomiędzy Rabką, Mszaną Dolną i Tenczynem. Schronisko stoi na szczycie Lubonia Wielkiego (1022 m n.p.m.), a wybudowano je w 1931 roku. Schronisko oddaje do dyspozycji gości 25 miejsc noclegowych: 10 w głównym budynku oraz 15 w letniej bacówce.W głównym budynku na parterze znajdują się bufet turystyczny i prysznic, a na piętrze sala wieloosobowa z unikalnym układem okien wychodzących na cztery strony świata. Natomiast w bacówce na parterze znajdują się: "jedynka", dwie "dwójki" oraz świetlica, a na poddaszu - "dziesiątka".

Dojście do schroniska na Luboniu

- Szlak żółty, z Rabki-Zaryte, Perć Borkowskiego prowadząca przez rezerwat przyrody, najtrudniejszy szlak, w obrębie rezerwatu wspinaczka po skałach- Szlak zielony, z Rabki-Zaryte

- Szlak czerwony, z Mszany Dolnej przez przełęcz Glisne- Szlak niebieski, z Rabki Zaryte wzdłuż Rolskiego Potoku

- Szlak niebieski, z Naprawy Dolnej przez Luboń Mały i Polanę Surówki

Schronisko na Luboniu
Rabka - Zaryte
tel. 18/ 267-64-35
www.lubon.pttk.pl

Rabka Zdrój noclegi

Rabka Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°39'12N, 19°59'32E
17 czerwiec 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację