Schronisko na Luboniu, Tadeusz Walkowicz

Schronisko na Luboniu

(4.5 głosów: 17)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Schronisko PTTK na Luboniu Wielkim znajduje się w Beskidzie Wyspowym, pomiędzy Rabką, Mszaną Dolną i Tenczynem. Schronisko stoi na szczycie Lubonia Wielkiego (1022 m n.p.m.), a wybudowano je w 1931 roku. Schronisko oddaje do dyspozycji gości 25 miejsc noclegowych: 10 w głównym budynku oraz 15 w letniej bacówce.W głównym budynku na parterze znajdują się bufet turystyczny i prysznic, a na piętrze sala wieloosobowa z unikalnym układem okien wychodzących na cztery strony świata. Natomiast w bacówce na parterze znajdują się: "jedynka", dwie "dwójki" oraz świetlica, a na poddaszu - "dziesiątka".

Dojście do schroniska na Luboniu

- Szlak żółty, z Rabki-Zaryte, Perć Borkowskiego prowadząca przez rezerwat przyrody, najtrudniejszy szlak, w obrębie rezerwatu wspinaczka po skałach- Szlak zielony, z Rabki-Zaryte

- Szlak czerwony, z Mszany Dolnej przez przełęcz Glisne- Szlak niebieski, z Rabki Zaryte wzdłuż Rolskiego Potoku

- Szlak niebieski, z Naprawy Dolnej przez Luboń Mały i Polanę Surówki

Schronisko na Luboniu
Rabka - Zaryte
tel. 18/ 267-64-35
www.lubon.pttk.pl

Schronisko na Luboniu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Mszany Dolnej wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Rabka Zdrój noclegi

Rabka Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°39'12N, 19°59'32E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021