Schronisko Na Hali Szrenickiej, Roman Świątkowski

Schronisko Na Hali Szrenickiej

(4.3 głosów: 68)

Schronisko PTTK Na Hali Szrenickiej znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego i położone jest na wysokości 1200 m n.p.m., w Sudetach, w paśmie Karkonoszy, na otwartej przestrzeni Hali Szrenickiej.Schronisko leży w bardzo wygodnym i ładnym miejscu w Karkonoszach i stanowi doskonały punkt startowy dla pieszych wypadów po okolicznych szlakach turystycznych. Powstanie schroniska sięga XVIII wieku, a w swej historii był zarówno małym szałasem pasterskim, jak i luksusowym hotelem.

Schronisko Na Hali Szrenickiej, Roman Świątkowski
Schronisko Na Hali Szrenickiej, Roman Świątkowski

Pierwsze schronisko w tym miejscu powstało w 1786 roku, a obecny budynek stanął w 1975, kiedy wcześniejszy doszczętnie spłonął.Dziś schronisko na Hali Szrenickiej jest trochę zaniedbane, a 2011 roku uznano je nawet za najgorsze schronisko PTTK w Polsce. Powoli wraca do swej świetności. Schronisko oferuje 110 miejsc noclegowych w 10-cio i 2-osobowych pokojach oraz posiłki i saunę.

Schronisko Na Hali Szrenickiej, Wojtek
Schronisko Na Hali Szrenickiej, Wojtek

Dojście do schroniska

- Szlak czerwony, ze Szklarskiej Poręby (Urząd Miasta), koło Wodospadu Kamieńczyka, 1h 45minut- Szlak zielony, z Jakuszyc, 2h

- Szlak czerwony, ze Schroniska Szrenica, 15 minut

- Szlak czerwony, z Przełęczy Karkonoskiej, 3h 20 minut

Schronisko "Hala Szrenicka"
Skrzynka pocztowa 165, Szklarska Poręba
tel. 75/ 717-24-21, 75/ 801-23-26
www.hala-szrenicka.com

Szklarska Poręba noclegi

Szklarska Poręba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°47'40N, 15°30'6E
30 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

OTTO
30 lipiec 2021 21:28
Potężne schronisko, jadłem pyszną jajecznicę 🙂
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację