Schronisko PTTK Na Hali Szrenickiej znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego i położone jest na wysokości 1200 m n.p.m., w Sudetach, w paśmie Karkonoszy, na otwartej przestrzeni Hali Szrenickiej.Schronisko leży w bardzo wygodnym i ładnym miejscu w Karkonoszach i stanowi doskonały punkt startowy dla pieszych wypadów po okolicznych szlakach turystycznych. Powstanie schroniska sięga XVIII wieku, a w swej historii był zarówno małym szałasem pasterskim, jak i luksusowym hotelem.

Schronisko Na Hali Szrenickiej
Schronisko Na Hali Szrenickiej

Pierwsze schronisko w tym miejscu powstało w 1786 roku, a obecny budynek stanął w 1975, kiedy wcześniejszy doszczętnie spłonął.

Dziś schronisko na Hali Szrenickiej jest trochę zaniedbane, a 2011 roku uznano je nawet za najgorsze schronisko PTTK w Polsce. Powoli wraca do swej świetności. Schronisko oferuje 110 miejsc noclegowych w 10-cio i 2-osobowych pokojach oraz posiłki i saunę.

Schronisko Na Hali Szrenickiej
Schronisko Na Hali Szrenickiej


Dojście do schroniska

- Szlak czerwony, ze Szklarskiej Poręby (Urząd Miasta), koło Wodospadu Kamieńczyka, 1h 45minut

- Szlak zielony, z Jakuszyc, 2h

Schronisko Na Hali Szrenickiej
Schronisko Na Hali Szrenickiej


- Szlak czerwony, ze Schroniska Szrenica, 15 minut

- Szlak czerwony, z Przełęczy Karkonoskiej, 3h 20 minut

Schronisko "Hala Szrenicka"
Skrzynka pocztowa 165, Szklarska Poręba
tel. 75/ 717-24-21, 75/ 801-23-26
www.hala-szrenicka.com

Szklarska Poręba noclegi

Szklarska Poręba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70513 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021