Schronisko na Hali Lipowskiej, Maciej A

Schronisko na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim

(4.3 głosów: 21)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Schronisko górskie PTTK na Hali Lipowskiej położone jest na wysokości 1280 m n.p.m. w Beskidzie Żywieckim, na polanie niedaleko wierzchołka szczytu Lipowskiego Wierchu (1324 m n.p.m.) na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego.Budowa schronisko rozpoczęła się w 1931 roku, a oficjalne otwarcie i przyjęcie pierwszych turystów nastąpiło w sierpniu 1932 roku. W latach 1973-80 dokonano przebudowy schroniska, ze starego budynku pozostało tylko podpiwniczenie. Obecny wygląd zawdzięczamy właśnie tej przebudowie.

Schronisko na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim, Roman Świątkowski
Schronisko na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim, Roman Świątkowski

Schronisko na Hali Lipowskiej obecnie posiada 43 miejsca noclegowe, bufet w którym można smacznie zjeść np. pierogi własnej roboty, naleśniki itp. Jest też zawsze gorąca woda i prąd elektryczny. Schronisko honoruje zniżki PTTK na nocleg.Spod schroniska roztacza się piękny widok na Pilsko, Babią Górę i Małą Fatre, a przy dobrej pogodzie nawet piękne Tatry. Właściciele organizują wiele ciekawych atrakcji. Schronisko zostało uznane z najlepsze w rankingu schronisk górskich (wg magazynu NPM).

Hala Lipowska, Maciej A
Hala Lipowska, Maciej A

Dojście do schroniska na Hali Lipowskiej

Do schroniska można dojść pieszymi szlakami turystycznymi z każdego zakątku Beskidu Żywieckiego, np:- Szlakiem zielonym z Hali Boraczej (1.30 h)
- Szlakiem żółtym z Rajczy przez Halę Radykalną (około 3 h)
- Szlakiem czerwonym z Hali Miziowej (2.30 h)
- Szlakiem niebieskim ze Złatnej (2.30 h)
- Szlakiem zielonym z Hali Rysianka (15 minut)

Schronisko na Hali Lipowskiej, Roman Świątkowski
Schronisko na Hali Lipowskiej, Roman Świątkowski

Schronisko
Hala Lipowska, Beskid Żywiecki
tel. 602-605-969
www.lipowska.com.pl

Schronisko na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Beskidu Żywieckiego wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Beskid Żywiecki noclegi

Beskid Żywiecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°31'56N, 19°13'35E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021