Schronisko na Hali Lipowskiej, Maciej A

Schronisko na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim

(4.3 głosów: 21)

Schronisko górskie PTTK na Hali Lipowskiej położone jest na wysokości 1280 m n.p.m. w Beskidzie Żywieckim, na polanie niedaleko wierzchołka szczytu Lipowskiego Wierchu (1324 m n.p.m.) na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego.Budowa schronisko rozpoczęła się w 1931 roku, a oficjalne otwarcie i przyjęcie pierwszych turystów nastąpiło w sierpniu 1932 roku. W latach 1973-80 dokonano przebudowy schroniska, ze starego budynku pozostało tylko podpiwniczenie. Obecny wygląd zawdzięczamy właśnie tej przebudowie.

Hala Lipowska, Maciej A
Hala Lipowska, Maciej A

Schronisko na Hali Lipowskiej obecnie posiada 43 miejsca noclegowe, bufet w którym można smacznie zjeść np. pierogi własnej roboty, naleśniki itp. Jest też zawsze gorąca woda i prąd elektryczny. Schronisko honoruje zniżki PTTK na nocleg.Spod schroniska roztacza się piękny widok na Pilsko, Babią Górę i Małą Fatre, a przy dobrej pogodzie nawet piękne Tatry. Właściciele organizują wiele ciekawych atrakcji. Schronisko zostało uznane z najlepsze w rankingu schronisk górskich (wg magazynu NPM).

Schronisko na Hali Lipowskiej, Roman Świątkowski
Schronisko na Hali Lipowskiej, Roman Świątkowski

Dojście do schroniska na Hali Lipowskiej

Do schroniska można dojść pieszymi szlakami turystycznymi z każdego zakątku Beskidu Żywieckiego, np:- Szlakiem zielonym z Hali Boraczej (1.30 h)
- Szlakiem żółtym z Rajczy przez Halę Radykalną (około 3 h)
- Szlakiem czerwonym z Hali Miziowej (2.30 h)
- Szlakiem niebieskim ze Złatnej (2.30 h)
- Szlakiem zielonym z Hali Rysianka (15 minut)

Schronisko
Hala Lipowska, Beskid Żywiecki
tel. 602-605-969
www.lipowska.com.pl

Beskid Żywiecki noclegi

Beskid Żywiecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°31'56N, 19°13'35E
19 luty 2015
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację