Schronisko na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim

Schronisko na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim

Schronisko górskie PTTK na Hali Lipowskiej położone jest na wysokości 1280 m n.p.m. w Beskidzie Żywieckim, na polanie niedaleko wierzchołka szczytu Lipowskiego Wierchu (1324 m n.p.m.) na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego.Budowa schronisko rozpoczęła się w 1931 roku, a oficjalne otwarcie i przyjęcie pierwszych turystów nastąpiło w sierpniu 1932 roku. W latach 1973-80 dokonano przebudowy schroniska, ze starego budynku pozostało tylko podpiwniczenie. Obecny wygląd zawdzięczamy właśnie tej przebudowie.

Schronisko na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim
Schronisko na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim

Schronisko na Hali Lipowskiej obecnie posiada 43 miejsca noclegowe, bufet w którym można smacznie zjeść np. pierogi własnej roboty, naleśniki itp. Jest też zawsze gorąca woda i prąd elektryczny. Schronisko honoruje zniżki PTTK na nocleg.

Spod schroniska roztacza się piękny widok na Pilsko, Babią Górę i Małą Fatre, a przy dobrej pogodzie nawet piękne Tatry. Właściciele organizują wiele ciekawych atrakcji. Schronisko zostało uznane z najlepsze w rankingu schronisk górskich (wg magazynu NPM).

Hala Lipowska
Hala Lipowska


Dojście do schroniska na Hali Lipowskiej

Do schroniska można dojść pieszymi szlakami turystycznymi z każdego zakątku Beskidu Żywieckiego, np:

- Szlakiem zielonym z Hali Boraczej (1.30 h)
- Szlakiem żółtym z Rajczy przez Halę Radykalną (około 3 h)
- Szlakiem czerwonym z Hali Miziowej (2.30 h)
- Szlakiem niebieskim ze Złatnej (2.30 h)
- Szlakiem zielonym z Hali Rysianka (15 minut)

Schronisko na Hali Lipowskiej
Schronisko na Hali Lipowskiej


Schronisko
Hala Lipowska, Beskid Żywiecki
tel. 602-605-969
www.lipowska.com.pl

Beskid Żywiecki noclegi

Beskid Żywiecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70513 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021