Schronisko na Hali Kondratowej, Danuta

Schronisko na Hali Kondratowej

(4.5 głosów: 77)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Schronisko PTTK na Hali Kondratowej im. Władysława Krygowskiego położone jest na wysokości 1333 m n.p.m. w Dolinie Kondratowej w Tatrach Zachodnich.

Pierwszy budynek powstał tu przed rokiem 1910, ale trzy lata później został zniszczony przez lawinę. W roku 1933 postawiono tu bacówkę, a obecny budynek został wybudowany w latach 1947–48.

Schronisko Hala Kondratowa, Paweł Widelski
Schronisko Hala Kondratowa, Paweł Widelski


W 1953 roku osunęła się z Długiego Giewontu kamienna lawina i jeden z głazów ważących około 30 ton wbił się w budynek schroniska, a pozostałe zatrzymały się parę metrów przed budynkiem i stoją tam do dziś.

Schronisko na Hali Kondratowej to najmniejsze schronisko w polskiej części Tatr, stanowi dobry punkt wypadowy na Giewont, Czerwone Wierchy i Kasprowy Wierch.

W 1970 roku obiekt otrzymał tytuł "Najmilszego schroniska" w krajach pozaalpejskich. Od ponad pięćdziesięciu lat zarządza nim rodzina Skupniów.

Obecnie schronisko dysponuje 20 miejscami noclegowymi, jest przytulne i pięknie położone. To jedno z niewielu schronisk skromnie urządzonych z niepowtarzalnym klimatem i wspaniałą turystyczną atmosferą. Prowadzi tu niebieski szlak z Polany Kalatówki.Schronisko na Hali Kondratowej
Zakopane
tel. 18/ 201-91-14

Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zakopane Tatry
Normalna
schroniska górskie schroniska
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Danuta

To również jest moje ulubione schronisko.Z niepowtarzalnym klimatem, w pięknym otoczeniu.  Kiedyś na trasie wędrówek, w tym roku- jako miejsce docelowe.

Pozdrawiam serdecznie :-)

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022