Schronisko PTTK na Hali Kondratowej im. Władysława Krygowskiego położone jest na wysokości 1333 m n.p.m. w Dolinie Kondratowej w Tatrach Zachodnich.Pierwszy budynek powstał tu przed rokiem 1910, ale trzy lata później został zniszczony przez lawinę. W roku 1933 postawiono tu bacówkę, a obecny budynek został wybudowany w latach 1947–48.

Schronisko na Hali Kondratowej
Schronisko na Hali Kondratowej

W 1953 roku osunęła się z Długiego Giewontu kamienna lawina i jeden z głazów ważących około 30 ton wbił się w budynek schroniska, a pozostałe zatrzymały się parę metrów przed budynkiem i stoją tam do dziś.

Schronisko na Hali Kondratowej to najmniejsze schronisko w polskiej części Tatr, stanowi dobry punkt wypadowy na Giewont, Czerwone Wierchy i Kasprowy Wierch.W 1970 roku obiekt otrzymał tytuł "Najmilszego schroniska" w krajach pozaalpejskich. Od ponad pięćdziesięciu lat zarządza nim rodzina Skupniów.

Obecnie schronisko dysponuje 20 miejscami noclegowymi, jest przytulne i pięknie położone. To jedno z niewielu schronisk skromnie urządzonych z niepowtarzalnym klimatem i wspaniałą turystyczną atmosferą. Prowadzi tu niebieski szlak z Polany Kalatówki.Schronisko na Hali Kondratowej
Zakopane
tel. 18/ 201-91-14

Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-11-26 na

To również jest moje ulubione schronisko.Z niepowtarzalnym klimatem, w pięknym otoczeniu.  Kiedyś na trasie wędrówek, w tym roku- jako miejsce docelowe.

Pozdrawiam serdecznie :-)

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021