Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Schronisko Jagodna na Przełęczy Spalona

Schronisko Jagodna na Przełęczy Spalona

Schronisko PTTK "Jagodna" (811 m n.p.m.) leży w pobliżu Przełęczy Spalona, przy Autostradzie Sudeckiej, około 10 km od Bystrzycy Kłodzkiej i stanowi ważny ośrodek turystyczny Gór Bystrzyckich.Schronisko Jagodna to drewniany obiekt, który powstał w 1896 roku, a w roku 1942 dobudowano werandę i w takim kształcie schronisko przetrwało do dzisiaj. Sprzed budynku roztacza się rozległa panorama Kotliny Kłodzkiej.

Dojazd do Schroniska

Przy schronisku znajduje się węzeł znakowanych szlaków turystycznych, biegnie tu m.in. czerwony Główny Szlak Sudecki. Można tu dojechać samochodem Autostradą Sudecką lub z Bystrzycy Kłodzkiej poprzez Starą i Nową Bystrzycę. Schronisko dysponuje noclegami w pokojach 2,3 i wieloosobowych w standardzie turystycznym, dostępne jest tu również pole namiotowe.

Schronisko PTTK "Jagodna"
Spalona 6, Bystrzyca Kłodzka
tel. 74/ 811-98-16
schronisko@jagodna.com
http://jagodna.comKotlina Kłodzka noclegi

Kotlina Kłodzka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Kamieniec
Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020