Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Schronisko im. Tomasza Masaryka w Górach Orlickich, Tadeusz Walkowicz

Schronisko im. Tomasza Masaryka w Górach Orlickich

(4.8 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Schronisko im. Tomasza Masaryka to czeskie schronisko położone na zboczu Serlicha (około 1020 m n.p.m.), na grzbiecie Gór Orlickich, tuż przy granicy z Polską. Schronisko zbudowane w latach 1924-25 nosi imię pierwszego prezydenta Czechosłowacji - Tomasza Masaryka, którego popiersie znajduje się przed wejściem do schroniska.  

Dojście do Schroniska

Do Schroniska w Górach Orlickich wiedzie kilka szlaków. Można tu dojść zielonym szlakiem z drogi do Zieleńca (Duszniki-Zdrój), następnie czerwonym do samego schroniska. Krótsza droga wiedzie niebieskim szlakiem z Zieleńca. Spod czeskiego schroniska rozciąga się ładna panorama na Góry Stołowe, Góry Kamienne, Góry Sowie, Góry Bystrzyckie, Góry Złote oraz Masyw Śnieżnika.W pobliżu, po polskiej stronie, warto odwiedzić też Schronisko Orlica w Zieleńcu, znajdujące się przy kolei linowej.

Masarykova Chata, Czechy
tel. 494-663-279Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:30–20:00
  • wtorek: 09:30–20:00
  • środa: 09:30–20:00
  • czwartek: 09:30–20:00
  • piątek: 09:30–20:00
  • sobota: 09:30–22:00
  • niedziela: 09:30–19:00

Schronisko im. Tomasza Masaryka w Górach Orlickich na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Dolnego Śląska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Zieleniec noclegi

Zieleniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°19'35N, 16°23'10E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021