Schronisko im. Tomasza Masaryka w Górach Orlickich, Tadeusz Walkowicz

Schronisko im. Tomasza Masaryka w Górach Orlickich

(4.8 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Schronisko im. Tomasza Masaryka to czeskie schronisko położone na zboczu Serlicha (około 1020 m n.p.m.), na grzbiecie Gór Orlickich, tuż przy granicy z Polską. Schronisko zbudowane w latach 1924-25 nosi imię pierwszego prezydenta Czechosłowacji - Tomasza Masaryka, którego popiersie znajduje się przed wejściem do schroniska.  

Dojście do Schroniska

Do Schroniska w Górach Orlickich wiedzie kilka szlaków. Można tu dojść zielonym szlakiem z drogi do Zieleńca (Duszniki-Zdrój), następnie czerwonym do samego schroniska. Krótsza droga wiedzie niebieskim szlakiem z Zieleńca. Spod czeskiego schroniska rozciąga się ładna panorama na Góry Stołowe, Góry Kamienne, Góry Sowie, Góry Bystrzyckie, Góry Złote oraz Masyw Śnieżnika.W pobliżu, po polskiej stronie, warto odwiedzić też Schronisko Orlica w Zieleńcu, znajdujące się przy kolei linowej.

Masarykova Chata, Czechy
tel. 494-663-279Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:30–20:00
  • wtorek: 09:30–20:00
  • środa: 09:30–20:00
  • czwartek: 09:30–20:00
  • piątek: 09:30–20:00
  • sobota: 09:30–22:00
  • niedziela: 09:30–19:00

Zieleniec noclegi

Zieleniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°19'35N, 16°23'10E
30 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację