Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Schron bojowy 39 w Świętochłowicach

Schron bojowy 39 w Świętochłowicach
50°18'9" N, 18°54'54" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

W Parku im. Mieszkańców Heiloo w Świętochłowicach znajduje się polski ciężki schron bojowy o numerze 39. Zwany jest również schronem bojowym w Piaśnikach. Schron ten został wybudowany jako element II Linii Obrony Obszaru Warownego "Śląsk" w 1937 roku. Był jednym z niewielu obiektów na Śląsku przeznaczonych do prowadzenia ognia czołowego, tzw. "blokhauz". Dzięki miłośnikom zgromadzonym w stowarzyszeniu Pro Fortalicium schron odzyskał swoją świetlność i można go zwiedzać.

Schron bojowy nr 39
Park im. Mieszkańców Heiloo
ul. Powstańców Śląskich, Świętochłowice
tel. 668-970-452
swietochlowice@profort.org.pl
www.profort.org.pl

Świętochłowice noclegi

Świętochłowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 50300 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020