Schron bojowy 39 w Świętochłowicach, mirosław

Schron bojowy 39 w Świętochłowicach

(4.6 głosów: 9)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W Parku im. Mieszkańców Heiloo w Świętochłowicach znajduje się polski ciężki schron bojowy o numerze 39. Zwany jest również schronem bojowym w Piaśnikach. Schron ten został wybudowany jako element II Linii Obrony Obszaru Warownego "Śląsk" w 1937 roku. Był jednym z niewielu obiektów na Śląsku przeznaczonych do prowadzenia ognia czołowego, tzw. "blokhauz". Dzięki miłośnikom zgromadzonym w stowarzyszeniu Pro Fortalicium schron odzyskał swoją świetlność i można go zwiedzać.

Schron bojowy nr 39
Park im. Mieszkańców Heiloo
ul. Powstańców Śląskich, Świętochłowice
tel. 668-970-452
swietochlowice@profort.org.pl
www.profort.org.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 15:00–19:00
  • niedziela: 15:00–19:00

Świętochłowice noclegi

Świętochłowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Świętochłowice
Inne budowle
Normalna
schrony
50°18'9N, 18°54'54E
09 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację