Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Schron atomowy w Brzeźnicy niedaleko Bornego Sulinowa to jeden z kilku obiektów na terenie dzisiejszej Polski, gdzie składowano broń atomową. Opuszczony schron wygląda identycznie jak ten w Podborsku, z tą różnicą, że schron z Podborska jest zachowany niemalże w 100% i można go zwiedzać z przewodnikiem. Ten w Brzeźnicy został ogołocony z całego wyposażenia, a wejscia do bunkra zastawiono betonowymi płytami i obsypano ziemią. Są jednak niewielkie szczeliny, przez które można wejść do środka. We wnątrzu niestety wiele nie zobaczysz, bo jest ciemno. Dobra latarka obowiązkowa. Jest też bardzo niebezpiecznie, bo zaraz na wejsciu, tuż za drugimi drzwiami pancernymi (których obecnie brak) wita 4-metrowa przepaść. W jednym bunkrze ktoś zrobił prowizoryczną drewnianą drabinkę, w obydwu bunkrach są orginalne metalowe kotwy - drabinki, po których można zejść w dół. Borne Sulinowo noclegi

Borne Sulinowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
polonus1 Krajtroter 2460 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020