Schron atomowy w Brzeźnicy, polonus1

Schron atomowy w Brzeźnicy

(4.5 głosów: 2)

Schron atomowy w Brzeźnicy niedaleko Bornego Sulinowa to jeden z kilku obiektów na terenie dzisiejszej Polski, gdzie składowano broń atomową. Opuszczony schron wygląda identycznie jak ten w Podborsku, z tą różnicą, że schron z Podborska jest zachowany niemalże w 100% i można go zwiedzać z przewodnikiem. Ten w Brzeźnicy został ogołocony z całego wyposażenia, a wejscia do bunkra zastawiono betonowymi płytami i obsypano ziemią. Są jednak niewielkie szczeliny, przez które można wejść do środka. We wnątrzu niestety wiele nie zobaczysz, bo jest ciemno. Dobra latarka obowiązkowa. Jest też bardzo niebezpiecznie, bo zaraz na wejsciu, tuż za drugimi drzwiami pancernymi (których obecnie brak) wita 4-metrowa przepaść. W jednym bunkrze ktoś zrobił prowizoryczną drewnianą drabinkę, w obydwu bunkrach są orginalne metalowe kotwy - drabinki, po których można zejść w dół. , polonus1
, polonus1
, polonus1

Borne Sulinowo noclegi

Borne Sulinowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Borne Sulinowo
Inne budowle
Normalna
schrony
53°25'59N, 16°34'36E
12 czerwiec 2018
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację