Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
54°45'34" N, 17°45'27" E
Pomorskie
2017-11-27
2020-02-02 02:01

Sasino to nadbałtycka wioska, oddalona od morza o 4 km. Jest jedną z najciekawszych miejscowości gminy Choczewo, położonej nieco na wschód od Łeby. W Sasinie odnajdziesz resztki budownictwa ryglowego. Do dziś zachowało się wiele budynków z przełomu XIX i XX wieku. Urokliwa to miejscowość, w której jest wiele starych sadów i domów o naczółkowych dachach.Choczewskie Cisy

Atrakcje Sasina to niezwykły klimat, piękne sosnowe lasy, malownicze wydmy, nadmorskie tereny porośnięte wrzosem i kosodrzewiną, szerokie i nieprzeludnione plaże. Blisko stąd także do unikatowego rezerwatu "Choczewskie Cisy". Chronione jest tu stanowisko odnawiającego się cisa. Najstarsze z drzew, w wieku około 150 lat, mają obwód 150 cm i wysokość 10-13 m. Głównym walorem okolicy jest jednak pobliska latarnia morska Stilo, oddalona o 3 km. Sasino słynie ponadto z dobrej kuchni tutejszych gospodarzy i podobnie rozwijającej się infrastruktury turystycznej.

Sasino noclegi

Sasino to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Sasinie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
BananowySzejk Zapaleniec 510 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020