Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Sasino, BananowySzejk

0 atrakcje, które musisz zobaczyć w Sasinie

Sasino to nadbałtycka wioska, oddalona od morza o 4 km. Jest jedną z najciekawszych miejscowości gminy Choczewo, położonej nieco na wschód od Łeby. W Sasinie odnajdziesz resztki budownictwa ryglowego. Do dziś zachowało się wiele budynków z przełomu XIX i XX wieku. Urokliwa to miejscowość, w której jest wiele starych sadów i domów o naczółkowych dachach.Choczewskie Cisy

Atrakcje Sasina to niezwykły klimat, piękne sosnowe lasy, malownicze wydmy, nadmorskie tereny porośnięte wrzosem i kosodrzewiną, szerokie i nieprzeludnione plaże. Blisko stąd także do unikatowego rezerwatu "Choczewskie Cisy". Chronione jest tu stanowisko odnawiającego się cisa. Najstarsze z drzew, w wieku około 150 lat, mają obwód 150 cm i wysokość 10-13 m. Głównym walorem okolicy jest jednak pobliska latarnia morska Stilo, oddalona o 3 km. Sasino słynie ponadto z dobrej kuchni tutejszych gospodarzy i podobnie rozwijającej się infrastruktury turystycznej.

Sasino noclegi

Sasino to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Sasinie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°45'34N, 17°45'27E
27 listopad 2017
02 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację