Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Sąsiadka, emil

Sąsiadka

(4.5 głosów: 2)
Oceń i napisz opinię

0 atrakcje, które musisz zobaczyć w Sąsiadce

Sąsiadka to historyczna wieś leżąca na Lubelszczyźnie, w gminie Sułów, niedaleko Szczebrzeszyna, na zachód od Zamościa, nad rzeką Gorajec. Miejscowość jest przepięknie położona, w sercu Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, z licznymi wąwozami. To skraj popularnego Roztocza.To tutaj, na terenie wsi Sąsiadka, dawniej znajdował się jeden z ważniejszych Grodów Czerwieńskich - Sutiejsk, założony przez Jarosława Mądrego  -  księcia Rusi, dla obrony granicy Polski z Rusią. Stanął on w latach 1034-39 w miejscu starej osady z IX wieku. Od nazwy grodu również wieś nosiła niegdyś miano Sutiejsk. 

Obecnie pozostały tu Wały obronne Chrobrego, zwane przez archeologów "Grodzisko Sutiejsk". To miejsce zostało dobrze zbadane przez archeologów, pierwsze prace rozpoczęły się tutaj już w 1936 roku. Niedaleko Grodu wiedzie niebieski szlak pieszy.Sąsiadka noclegi

Sąsiadka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Sąsiadce. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°44'28N, 22°53'21E
13 luty 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację