Sąsiadka, emil

Sąsiadka

(4.5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Sąsiadka to historyczna wieś leżąca na Lubelszczyźnie, w gminie Sułów, niedaleko Szczebrzeszyna, na zachód od Zamościa, nad rzeką Gorajec. Miejscowość jest przepięknie położona, w sercu Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, z licznymi wąwozami. To skraj popularnego Roztocza.

To tutaj, na terenie wsi Sąsiadka, dawniej znajdował się jeden z ważniejszych Grodów Czerwieńskich - Sutiejsk, założony przez Jarosława Mądrego  -  księcia Rusi, dla obrony granicy Polski z Rusią. Stanął on w latach 1034-39 w miejscu starej osady z IX wieku. Od nazwy grodu również wieś nosiła niegdyś miano Sutiejsk. Obecnie pozostały tu Wały obronne Chrobrego, zwane przez archeologów "Grodzisko Sutiejsk". To miejsce zostało dobrze zbadane przez archeologów, pierwsze prace rozpoczęły się tutaj już w 1936 roku. Niedaleko Grodu wiedzie niebieski szlak pieszy.

Atrakcje

Noclegi w Sąsiadce

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Sąsiadka - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022