Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°44'28" N, 22°53'21" E
Lubelskie
2017-02-13
2020-02-03 02:01

Sąsiadka to historyczna wieś leżąca na Lubelszczyźnie, w gminie Sułów, niedaleko Szczebrzeszyna, na zachód od Zamościa, nad rzeką Gorajec. Miejscowość jest przepięknie położona, w sercu Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, z licznymi wąwozami. To skraj popularnego Roztocza.To tutaj, na terenie wsi Sąsiadka, dawniej znajdował się jeden z ważniejszych Grodów Czerwieńskich - Sutiejsk, założony przez Jarosława Mądrego  -  księcia Rusi, dla obrony granicy Polski z Rusią. Stanął on w latach 1034-39 w miejscu starej osady z IX wieku. Od nazwy grodu również wieś nosiła niegdyś miano Sutiejsk. 

Obecnie pozostały tu Wały obronne Chrobrego, zwane przez archeologów "Grodzisko Sutiejsk". To miejsce zostało dobrze zbadane przez archeologów, pierwsze prace rozpoczęły się tutaj już w 1936 roku. Niedaleko Grodu wiedzie niebieski szlak pieszy.

Sąsiadka noclegi

Sąsiadka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Sąsiadce. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
emil Uzależniony od podróży 1138 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020