Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Sarnia Skała to jeden ze szczytów Tatr, położony na wysokości 1377 m n.p.m. Szczyt znajduje się pomiędzy Doliną Białego a Doliną Strążyską. To jeden z łatwiejszych szczytów w Tatrach, mogący posłużyć za rozgrzewkę przed trudniejszymi szczytami.Dojście na Sarnią Skałę

Na Sarnią Skałę można dotrzeć czerwonym szlakiem przez Dolinę Strążyską lub żółtym szlakiem przez Dolinę Białego, a następnie przez Czerwoną Przełęcz na sam szczyt.Widok z Sarniej Skały

Sarnia Skała to zdecydowanie szlak widokowy, z jednej strony roztacza się piękna panorama Zakopanego, z drugiej zaś strony ujrzymy polanę zarośniętą kosodrzewiną i przepiękny widok na Giewont. Szczyt tłumnie oblegany jest przez turystów, lecz mimo to wart uwagi.

Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125483 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020