Sanktuarium Znalezienia Krzyża Świętego w Klimkówce, mokunka

Sanktuarium Znalezienia Krzyża Świętego w Klimkówce

(5 głosów: 5)

Na Podkarpaciu, który jest regionem niezwykle bogatym w zabytki architektury drewnianej, niedaleko Rymanowa Zdroju znajduje się wieś Klimkówka. Maleńka i niepozorna, za to z ogromnym potencjałem turystycznym. Jadąc przez wieś, gdy już praktycznie kończą się zabudowania, należy skręcić w niewielką wiejską szosę na wschód. Niedaleko rzeczki, dokładnie w dolinie Świętokrzyskiego Potoku, nazywanego zwyczajowo Kościółkową Rzeką, znajduje się niewielki drewniany kościółek, niegdyś pod wezwaniem Świętego Krzyża, a obecnie jest to Sanktuarium Znalezienia Krzyża Świętego.Legenda głosi, iż świątynię wybudowano w miejscu, gdzie wyorano z ziemi krzyż. Uczynić to miał miejscowy rolnik. Historia tego miejsca sięga XVII wieku, dokładnie 1620 roku, choć obecna świątynia została wybudowana w 1868 roku. Wtedy to rozpoczął się kult słynącego łaskami krzyża, za którego pośrednictwem dokonało się wiele cudownych uzdrowień. Za kościółkiem znajduje się grota ze źródłem z uzdrawiającą, żywą wodą.

Sanktuarium w Klimkówce jest drewniane, a dwuspadowy dach pokryto blachą tuż przed II wojną światową, w 1938 roku. Klimkówka jest miejscem pielgrzymek z najdalszych okolic Polski. Przybywają tu również pielgrzymi z Ukrainy i Słowacji.Sanktuarium Znalezienia Krzyża Świętego
Klimkówka, Rymanów

  

 

 


 

 

 

 

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rymanów
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
sanktuaria
49°33'57N, 21°49'38E
27 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację