Sanktuarium Znalezienia Krzyża Świętego w Klimkówce, mokunka

Sanktuarium Znalezienia Krzyża Świętego w Klimkówce

(5 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Na Podkarpaciu, który jest regionem niezwykle bogatym w zabytki architektury drewnianej, niedaleko Rymanowa Zdroju znajduje się wieś Klimkówka. Maleńka i niepozorna, za to z ogromnym potencjałem turystycznym. Jadąc przez wieś, gdy już praktycznie kończą się zabudowania, należy skręcić w niewielką wiejską szosę na wschód. Niedaleko rzeczki, dokładnie w dolinie Świętokrzyskiego Potoku, nazywanego zwyczajowo Kościółkową Rzeką, znajduje się niewielki drewniany kościółek, niegdyś pod wezwaniem Świętego Krzyża, a obecnie jest to Sanktuarium Znalezienia Krzyża Świętego.

Legenda głosi, iż świątynię wybudowano w miejscu, gdzie wyorano z ziemi krzyż. Uczynić to miał miejscowy rolnik. Historia tego miejsca sięga XVII wieku, dokładnie 1620 roku, choć obecna świątynia została wybudowana w 1868 roku. Wtedy to rozpoczął się kult słynącego łaskami krzyża, za którego pośrednictwem dokonało się wiele cudownych uzdrowień. Za kościółkiem znajduje się grota ze źródłem z uzdrawiającą, żywą wodą.Sanktuarium w Klimkówce jest drewniane, a dwuspadowy dach pokryto blachą tuż przed II wojną światową, w 1938 roku. Klimkówka jest miejscem pielgrzymek z najdalszych okolic Polski. Przybywają tu również pielgrzymi z Ukrainy i Słowacji.

Sanktuarium Znalezienia Krzyża Świętego
Klimkówka, Rymanów

 

  

 


 

  

 

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022