Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Sanktuarium w Wieleniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Sanktuarium w Wieleniu

(4.8 głosów: 11)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf

W Wieleniu Zaobrzańskim w województwie wielkopolskim na obszarze Przemęckiego Parku Krajobrazowego znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Wieleńskiej Ucieczki Grzeszników z cudowną figurką Matki Boskiej z Dzieciątkiem.Wieleń wraz z innymi wsiami został nadany mnichom z Paradyża w 1285 roku. Pierwsza siedziba zakonu była w Kaszczorze, z którego około 1300 roku przeniesiono ją do Wielenia nad jezioro zwane Mariackim.

W 1418 roku Cystersi przenieśli ponownie siedzibę zakonu, tym razem do Przemętu, a kościół we Wieleniu oddano pod opiekę proboszczów kaszczorskich czyli cystersów.Obecny murowany, późnobarokowy kościół Nawiedzenia NMP wzniesiono z fundacji cystersów przemęckich w latach 1731-42 w miejscu kilku wcześniejszych, drewnianych kościołów. Kult cudownej figury Matki Bożej z Dzieciątkiem sięga już XIV wieku. W 1783 roku papież Pius VI udzielił odpustu zupełnego wszystkim pątnikom, którzy w święto Nawiedzenia lub w oktawie odwiedzą sanktuarium w Wieleniu. Obiekt leży na Szlaku Cysterskim.

Kościół Nawiedzenia NMP
ul. Cystersów, Wieleń Zaobrzański
tel. 65/ 549-90-89
http://sanktuariumwielen.plSanktuarium w Wieleniu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
kościoły sanktuaria
51°56'57N, 16°11'1E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021