Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Sanktuarium Pasyjno-Maryjne to duchowa stolica Kaszub, mieści się ono w Wejherowie, przy ul. Reformatów 19.Sanktuarium w Wejherowie pochodzi z XVII wieku, co ciekawe spoczywają w nim szczątki założyciela Wejherowa - Jakuba Wejhera, przy okazji fundatora kościoła.Sanktuarium to kompleks klasztorny Franciszkanów wraz z kościołem i słynną Kalwarią Wejherowską. W świątyni znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Wejherowskiej, koronowany przez papieża Jana Pawła II i odwiedzany licznie przez pielgrzymów z całej Polski.

W pobliżu odwiedzić warto pałac w Wejherowie znajdujący się w parku miejskim.

Kościół Św. Anny
ul. Reformatorów 19, Wejherowo
tel. 58/672-17-55
www.sanktuarium.wejherowo.plWejherowo noclegi

Wejherowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020