Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
, Danusia

Sanktuarium w Wejherowie

(4.2 głosów: 10)

Sanktuarium Pasyjno-Maryjne to duchowa stolica Kaszub, mieści się ono w Wejherowie, przy ul. Reformatów 19.Sanktuarium w Wejherowie pochodzi z XVII wieku, co ciekawe spoczywają w nim szczątki założyciela Wejherowa - Jakuba Wejhera, przy okazji fundatora kościoła.

Sanktuarium to kompleks klasztorny Franciszkanów wraz z kościołem i słynną Kalwarią Wejherowską. W świątyni znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Wejherowskiej, koronowany przez papieża Jana Pawła II i odwiedzany licznie przez pielgrzymów z całej Polski.W pobliżu odwiedzić warto pałac w Wejherowie znajdujący się w parku miejskim.

Kościół Św. Anny
ul. Reformatorów 19, Wejherowo
tel. 58/672-17-55
www.sanktuarium.wejherowo.plWejherowo noclegi

Wejherowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wejherowo
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria
54°36'2N, 18°14'25E
14 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację