Sanktuarium w Miejscu Piastowym, mokunka

Sanktuarium w Miejscu Piastowym

(5 głosów: 2)

Sanktuarium w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu mieści się w zabytkowym zespole klasztornym, leżącym przy drodze z Krosna do Rymanowa. Stoi tu kościół Matki Bożej Królowej Polski oraz Klasztor Michalitów. Najstarszy tzw. dom macierzysty zgromadzenia wybudowano w XIX wieku, a dokładnie w 1898 roku. Początkowo był to dom mieszkalny dla członków zgromadzenia oraz katolicki zakład wychowawczy (niższe seminarium duchowne).Kościół wybudowano w okresie międzywojennym, przez długie lata służył jako kościół parafialny wspólnocie katolickiej. W 2007 roku kościół zakonny w Miejscu Piastowym podniesiono do rangi Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza. Obecnie jest to miejsce, gdzie przyjeżdżają się modlić wierni z całego Podkarpacia.

W dawnym domu zakonnym działają bardzo prężnie ruchy trzeźwościowe i realizowane są projekty z profilaktyki uzależnień m.in. ”Podkarpackie wesele bez toastu”, „Ogólnopolska modlitwa o trzeźwość narodu” oraz propagowana jest akcja rozpoczęta przez księdza Brząkalika z Katowic „Prowadzę, jestem trzeźwy”.Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza
Klasztor Michalitów
​​​​​​​Miejsce Piastowe

Krosno noclegi

Krosno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krosno
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
sanktuaria
49°37'52N, 21°47'32E
29 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację