Sanktuarium w Miejscu Piastowym, mokunka

Sanktuarium w Miejscu Piastowym

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Sanktuarium w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu mieści się w zabytkowym zespole klasztornym, leżącym przy drodze z Krosna do Rymanowa. Stoi tu kościół Matki Bożej Królowej Polski oraz Klasztor Michalitów. Najstarszy tzw. dom macierzysty zgromadzenia wybudowano w XIX wieku, a dokładnie w 1898 roku. Początkowo był to dom mieszkalny dla członków zgromadzenia oraz katolicki zakład wychowawczy (niższe seminarium duchowne).

Kościół wybudowano w okresie międzywojennym, przez długie lata służył jako kościół parafialny wspólnocie katolickiej. W 2007 roku kościół zakonny w Miejscu Piastowym podniesiono do rangi Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza. Obecnie jest to miejsce, gdzie przyjeżdżają się modlić wierni z całego Podkarpacia.W dawnym domu zakonnym działają bardzo prężnie ruchy trzeźwościowe i realizowane są projekty z profilaktyki uzależnień m.in. ”Podkarpackie wesele bez toastu”, „Ogólnopolska modlitwa o trzeźwość narodu” oraz propagowana jest akcja rozpoczęta przez księdza Brząkalika z Katowic „Prowadzę, jestem trzeźwy”.

Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza
Klasztor Michalitów
​​​​​​​Miejsce PiastoweSanktuarium w Miejscu Piastowym na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Krosna wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Krosno noclegi

Krosno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krosno
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
sanktuaria
49°37'52N, 21°47'32E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022