Sanktuarium w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu mieści się w zabytkowym zespole klasztornym, leżącym przy drodze z Krosna do Rymanowa. Stoi tu kościół Matki Bożej Królowej Polski oraz Klasztor Michalitów. Najstarszy tzw. dom macierzysty zgromadzenia wybudowano w XIX wieku, a dokładnie w 1898 roku. Początkowo był to dom mieszkalny dla członków zgromadzenia oraz katolicki zakład wychowawczy (niższe seminarium duchowne).Kościół wybudowano w okresie międzywojennym, przez długie lata służył jako kościół parafialny wspólnocie katolickiej. W 2007 roku kościół zakonny w Miejscu Piastowym podniesiono do rangi Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza. Obecnie jest to miejsce, gdzie przyjeżdżają się modlić wierni z całego Podkarpacia.

W dawnym domu zakonnym działają bardzo prężnie ruchy trzeźwościowe i realizowane są projekty z profilaktyki uzależnień m.in. ”Podkarpackie wesele bez toastu”, „Ogólnopolska modlitwa o trzeźwość narodu” oraz propagowana jest akcja rozpoczęta przez księdza Brząkalika z Katowic „Prowadzę, jestem trzeźwy”.

Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza
Klasztor Michalitów
​​​​​​​Miejsce PiastoweKrosno noclegi

Krosno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zamek Dubiecko

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021