Kościół Narodzenia NMP - Sanktuarium Królowej Rodzin
Plac ks. Kanonika Jerzego Kędzierskiego 2, Lubasz
tel. 67/ 255-60-11
www.sanktuariumlubasz.pl

52°51'8" N, 16°31'35" E

Przy drodze Czarnków - Wronki, na morenowych wzgórzach leży Lubasz - niewielka wioska otoczona lasami Puszczy Noteckiej oraz wieloma jeziorami. Lubasz nie byłby dzisiaj znany, gdyby nie to, że jest celem wielu pielgrzymek, które zmierzają do Sanktuarium Królowej Rodzin.Obraz MB Królowej Rodzin

Sanktuarium Maryjne w Lubaszu czyli kościół Narodzenia NMP kryje cudowny obraz Matki Bożej Królowej Rodzin z końca XVI wieku, namalowany farbami olejnymi na dwóch dębowych deskach. Obraz ten zzorowany jest na obrazie Wybawienie Ludu Rzymskiego z Bazyliki Matki Boskiej Śnieżnej w Rzymie.

We wrześniu 2000 roku odbyła się w Lubaszu uroczystość koronacji cudownego obrazu koronami papieskimi. Korony poświęcił papież Jan Paweł II w 1999 roku w Warszawie na Placu Piłsudskiego, a koronacji w Lubaszu dokonał Arcybiskup Metropolita Poznański Juliusz Paetz.

Początki kultu Matki Bożej w Lubaszu wiążą się z objawieniem na Krasnej Górze. Jak głosi legenda, Matka Boża ukazała się tutaj pewnemu leśnikowi i powiedziała, że wszyscy, którzy będą się w tym miejscu modlić, uzyskają łaski.Czarnków noclegi

Czarnków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021