Sanktuarium w Lubaszu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Sanktuarium w Lubaszu

(3.8 głosów: 8)

Przy drodze Czarnków - Wronki, na morenowych wzgórzach leży Lubasz - niewielka wioska otoczona lasami Puszczy Noteckiej oraz wieloma jeziorami. Lubasz nie byłby dzisiaj znany, gdyby nie to, że jest celem wielu pielgrzymek, które zmierzają do Sanktuarium Królowej Rodzin.Obraz MB Królowej Rodzin

Sanktuarium Maryjne w Lubaszu czyli kościół Narodzenia NMP kryje cudowny obraz Matki Bożej Królowej Rodzin z końca XVI wieku, namalowany farbami olejnymi na dwóch dębowych deskach. Obraz ten zzorowany jest na obrazie Wybawienie Ludu Rzymskiego z Bazyliki Matki Boskiej Śnieżnej w Rzymie.

We wrześniu 2000 roku odbyła się w Lubaszu uroczystość koronacji cudownego obrazu koronami papieskimi. Korony poświęcił papież Jan Paweł II w 1999 roku w Warszawie na Placu Piłsudskiego, a koronacji w Lubaszu dokonał Arcybiskup Metropolita Poznański Juliusz Paetz.Początki kultu Matki Bożej w Lubaszu wiążą się z objawieniem na Krasnej Górze. Jak głosi legenda, Matka Boża ukazała się tutaj pewnemu leśnikowi i powiedziała, że wszyscy, którzy będą się w tym miejscu modlić, uzyskają łaski.

Adres

Kościół Narodzenia NMP - Sanktuarium Królowej Rodzin
Plac ks. Kanonika Jerzego Kędzierskiego 2, Lubasz
tel. 67/ 255-60-11
www.sanktuariumlubasz.pl

GPS: 52°51'8N, 16°31'35E

Czarnków noclegi

Czarnków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Czarnków
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria kościoły barokowe
52°51'8N, 16°31'35E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021