Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach to bardzo popularne miejsce w Krakowie, przyciągające wielu turystów i pielgrzymów. Sanktuarium mieści się przy ul. św. Faustyny i związane jest właśnie z życiem i działalnością św. Faustyny Kowalskiej.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego powstało przy kaplicy św. Józefa przy Klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie w okresie międzywojennym żyła i zmarła Faustyna Kowalska (1905-1938), która przybliżała światu tajemnicę miłosierdzia Bożego i wzywała do zaufania Panu Bogu i postawy miłosierdzia wobec bliźnich.
Po beatyfikcji siostry Faustyny w 1993 roku nastąpił dynamiczny rozwój kultu Miłosierdzia Bożego, jeszcze bardziej wzmożony po jej kanonizacji w 2000 roku. Dodatkowo to miejsce zyskało na rozgłosi i znaczeniu dzięki pielgrzymkom Ojca Świętego Jana Pawła II do Łagiewnik w 1997 i 2002 roku.
Tak rozpoczęła się rozbudowa Sanktuarium, i wzniesienie nowego kościoła - bazyliki, którą 17 sierpnia 2002 roku konsekrował sam Papież - dziś już Św. Jan Paweł II. W tym też miejscu Papież zawierzył cały świat Miłosierdziu Bożemu.
Dziś okazała świątynia jest miejscem licznych pielgrzymek do słynącego łaskami ołtarza Miłosierdzia Bożego oraz grobu św. Faustyny. W 2006 roku to miejsce odwiedził również papież Benedykt XIV.
Obecnie powstało nieopodal Centrum Jana Pawła II z Sanktuarium Św. Jana Pawła II - tworzące się miejsce kultu Papieża Polaka - nowego Świętego.
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
ul. Siostry Faustyny 3, Kraków
tel. 12/ 252-33-11, 252-33-33
www.milosierdzie.pl
Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.