Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Sanktuarium Św. Antoniego w Częstochowie

Sanktuarium Św. Antoniego w Częstochowie

Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy
ul. Wysoka 9, Częstochowa
tel. 34/ 363-26-42  

50°47'33" N, 19°8'1" E

Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy w Częstochowie rozpoczęto budować wraz z powstaniem parafii, w 1936 roku, jednak wybuch II wojny światowej przerwał budowę świątyni. Wznowiono ją po wojnie i 16 października 1956 roku kościół został poświęcony. W 1997 roku kościół podniesiono do godności sanktuarium Św. Antoniego z Padwy. Sanktuarium znajduje się w dzielnicy Ostatni Grosz.Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1137778 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020