Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Sanktuarium Pani Świętokrzyskiej w Kałkowie

Sanktuarium Pani Świętokrzyskiej w Kałkowie

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Świętokrzyskiej znajduje się w Kałkowie-Godowie, pomiędzy Starachowicami i Ostrowcem Świętokrzyskim, na północny wschód od Kielc.Sanktuarium Pani Świętokrzyskiej powstało w 1984 roku jako odpowiedź na ogłoszenie w Polsce stanu wojennego w dniu 13 grudnia 1981 roku.

Na terenie Sanktuarium, poza samą świątynią, wzniesiono liczne inne obiekty sakralne,jak Droga Krzyżowa, Golgota, Dom Jana Pawła II, Szopka Betlejemska, Grota Lourdzka, Muzeum Przeszłości, Kaplica Nienarodzonych i inne. Istnieją tu również obiekty o charakterze dzieł miłosierdzia jak wioska dla dzieci niepełnosprawnych, Dom Ludzi Starszych i hospicjum . 

Atrakcją dla najmłodszych na tym pięknym terenie wokół Sanktuarium jest Mini Zoo.Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie
Kałków 84 a, Kałków
www.kalkow.com.pl/
 

 Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze
Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020