, Danusia

Sanktuarium Pani Świętokrzyskiej w Kałkowie

(3.8 głosów: 20)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Świętokrzyskiej znajduje się w Kałkowie-Godowie, pomiędzy Starachowicami i Ostrowcem Świętokrzyskim, na północny wschód od Kielc.

Sanktuarium Pani Świętokrzyskiej powstało w 1984 roku jako odpowiedź na ogłoszenie w Polsce stanu wojennego w dniu 13 grudnia 1981 roku.Na terenie Sanktuarium, poza samą świątynią, wzniesiono liczne inne obiekty sakralne,jak Droga Krzyżowa, Golgota, Dom Jana Pawła II, Szopka Betlejemska, Grota Lourdzka, Muzeum Przeszłości, Kaplica Nienarodzonych i inne. Istnieją tu również obiekty o charakterze dzieł miłosierdzia jak wioska dla dzieci niepełnosprawnych, Dom Ludzi Starszych i hospicjum . 

Atrakcją dla najmłodszych na tym pięknym terenie wokół Sanktuarium jest Mini Zoo.Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie
Kałków 84 a, Kałków
www.kalkow.com.pl/
 

 Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Normalna
kościoły sanktuaria mini zoo
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022