, Danusia

Sanktuarium Pani Świętokrzyskiej w Kałkowie

(3.8 głosów: 20)

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Świętokrzyskiej znajduje się w Kałkowie-Godowie, pomiędzy Starachowicami i Ostrowcem Świętokrzyskim, na północny wschód od Kielc.Sanktuarium Pani Świętokrzyskiej powstało w 1984 roku jako odpowiedź na ogłoszenie w Polsce stanu wojennego w dniu 13 grudnia 1981 roku.

Na terenie Sanktuarium, poza samą świątynią, wzniesiono liczne inne obiekty sakralne,jak Droga Krzyżowa, Golgota, Dom Jana Pawła II, Szopka Betlejemska, Grota Lourdzka, Muzeum Przeszłości, Kaplica Nienarodzonych i inne. Istnieją tu również obiekty o charakterze dzieł miłosierdzia jak wioska dla dzieci niepełnosprawnych, Dom Ludzi Starszych i hospicjum . Atrakcją dla najmłodszych na tym pięknym terenie wokół Sanktuarium jest Mini Zoo.

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie
Kałków 84 a, Kałków
www.kalkow.com.pl/
  

Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria mini zoo
50°57'51N, 21°10'28E
30 październik 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację