Sanktuarium Matki Bożej na Górze Chełmskiej, Danusia

Sanktuarium na Górze Chełmskiej

(4.5 głosów: 6)

Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej znajduje się na szczycie Góry Chełmskiej koło Koszalina. Jest to niewielka kapliczka, której historia sięga wczesnego średniowiecza. Już wtedy było to miejsce kultu początkowo pogańskiego, potem religijnego.Pierwsza wzmianka o chrześcijańskiej świątyni Najświętszej Marii Panny na Górze Chełmskiej pochodzi z XIII wieku. Pod koniec XVI wieku kaplica została zniszczona. Odtworzono ją w 1999 roku, a w 2000 roku papież Św. Jan Paweł II dokonał uroczystej konsekracji sanktuarium.

Przy obecnym budynku widać fundamenty dawnej kaplicy. Wewnątrz, w niewielkim ołtarzu, umieszczony jest obraz Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Opiekę nad tym miejscem sprawują siostry ze zgromadzenia Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi, które na górze założyły swoją filię i prowadzą tu działalność apostolską i rekolekcyjną. Poza ich domem i sanktuarium na górze znajduje się też gościniec dla pielgrzymów i wieża widokowa.Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej
Góra Chełmska, ul. Słupska 1, Koszalin
www.sanktuarium-koszalin.pl

Koszalin noclegi

Koszalin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Koszalin
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
sanktuaria kapliczki
54°12'26N, 16°13'38E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021