Sanktuarium MB Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej

Sanktuarium MB Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia mieści się we wsi Dąbrówka Kościelna w Wielkopolsce, na terenie Puszczy Zielonka, w gminie Kiszkowo.Obecna świątynia została wzniesiona w latach 1930-36, a poprzednie cztery, w tym dwie drewniane, zostały rozebrane bądź spłonęły w pożarach. Jak czytamy na internetowej stronie Sanktuarium, dzieje parafii siegają XIII wieku:

"Dane historyczne dotyczące początków kultu i pochodzenia Obrazu są niezwykle skromne. Mówią one jedynie, że pod koniec XVII wieku w kościele dąbrowieckim istniał obraz Matki Bożej, który uważany był za cudowny. Ustna tradycja, która jest żywa do dziś uzupełnia te informacje mówiąc, że Obraz ten miał pierwotnie znajdować się w pobliżu kościoła na rosnącym przy drodze dębie. Zaczął on nagle jaśnieć niezwykłym światłem i blaskiem, który we dnie i w nocy nie ustawał. Wiadomość o tym niezwykłym zjawisku szybko się rozeszła, a ludzka pobożność i ciekawość pobudzała wielu do nawiedzenia tego miejsca. W istocie okazało się ono szczególnym."

Droga Św. Jakuba

Przez Dąbrówkę przebiega Wielkopolska Droga Św. Jakuba - odcinek szlaku pielgrzymkowego do grobu Św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Ponadto rozpoczyna się tutaj historyczny Trakt Poznański.Do samej Dąbrówki najlepiej dojechać rowerem. Bez problemów można tu dojechać z Kiszkowa, Zielonki, Głęboczka czy Łopuchowa. Jak w całej Puszczy Zielonka, tak i tutaj krzyżuje się wiele szlaków pieszych oraz rowerowych.

Sanktuarium Matki Bożej Dąbrowieckiej
Parafia Wniebowzięcia NMP
Dąbrówka Kościelna 29, Kiszkowo
tel. 61/ 427-63-85
www.dabrowkakoscielna.plWielkopolska noclegi

Wielkopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Szulej Zapaleniec 657 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021