Zagłosuj na nas!
Sanktuarium MB Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej, Szulej

Sanktuarium MB Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia mieści się we wsi Dąbrówka Kościelna w Wielkopolsce, na terenie Puszczy Zielonka, w gminie Kiszkowo.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Obecna świątynia została wzniesiona w latach 1930-36, a poprzednie cztery, w tym dwie drewniane, zostały rozebrane bądź spłonęły w pożarach. Jak czytamy na internetowej stronie Sanktuarium, dzieje parafii siegają XIII wieku:

"Dane historyczne dotyczące początków kultu i pochodzenia Obrazu są niezwykle skromne. Mówią one jedynie, że pod koniec XVII wieku w kościele dąbrowieckim istniał obraz Matki Bożej, który uważany był za cudowny. Ustna tradycja, która jest żywa do dziś uzupełnia te informacje mówiąc, że Obraz ten miał pierwotnie znajdować się w pobliżu kościoła na rosnącym przy drodze dębie. Zaczął on nagle jaśnieć niezwykłym światłem i blaskiem, który we dnie i w nocy nie ustawał. Wiadomość o tym niezwykłym zjawisku szybko się rozeszła, a ludzka pobożność i ciekawość pobudzała wielu do nawiedzenia tego miejsca. W istocie okazało się ono szczególnym."Droga Św. Jakuba

Przez Dąbrówkę przebiega Wielkopolska Droga Św. Jakuba - odcinek szlaku pielgrzymkowego do grobu Św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Ponadto rozpoczyna się tutaj historyczny Trakt Poznański.

Do samej Dąbrówki najlepiej dojechać rowerem. Bez problemów można tu dojechać z Kiszkowa, Zielonki, Głęboczka czy Łopuchowa. Jak w całej Puszczy Zielonka, tak i tutaj krzyżuje się wiele szlaków pieszych oraz rowerowych.Sanktuarium Matki Bożej Dąbrowieckiej
Parafia Wniebowzięcia NMP
Dąbrówka Kościelna 29, Kiszkowo
tel. 61/ 427-63-85
www.dabrowkakoscielna.pl

Sanktuarium MB Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Wielkopolski wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Wielkopolska noclegi

Wielkopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wielkopolska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria
52°34'16N, 17°10'17E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021