Sanktuarium MB Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej, Szulej

Sanktuarium MB Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej

(5 głosów: 2)

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia mieści się we wsi Dąbrówka Kościelna w Wielkopolsce, na terenie Puszczy Zielonka, w gminie Kiszkowo.Obecna świątynia została wzniesiona w latach 1930-36, a poprzednie cztery, w tym dwie drewniane, zostały rozebrane bądź spłonęły w pożarach. Jak czytamy na internetowej stronie Sanktuarium, dzieje parafii siegają XIII wieku:

"Dane historyczne dotyczące początków kultu i pochodzenia Obrazu są niezwykle skromne. Mówią one jedynie, że pod koniec XVII wieku w kościele dąbrowieckim istniał obraz Matki Bożej, który uważany był za cudowny. Ustna tradycja, która jest żywa do dziś uzupełnia te informacje mówiąc, że Obraz ten miał pierwotnie znajdować się w pobliżu kościoła na rosnącym przy drodze dębie. Zaczął on nagle jaśnieć niezwykłym światłem i blaskiem, który we dnie i w nocy nie ustawał. Wiadomość o tym niezwykłym zjawisku szybko się rozeszła, a ludzka pobożność i ciekawość pobudzała wielu do nawiedzenia tego miejsca. W istocie okazało się ono szczególnym."Droga Św. Jakuba

Przez Dąbrówkę przebiega Wielkopolska Droga Św. Jakuba - odcinek szlaku pielgrzymkowego do grobu Św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Ponadto rozpoczyna się tutaj historyczny Trakt Poznański.

Do samej Dąbrówki najlepiej dojechać rowerem. Bez problemów można tu dojechać z Kiszkowa, Zielonki, Głęboczka czy Łopuchowa. Jak w całej Puszczy Zielonka, tak i tutaj krzyżuje się wiele szlaków pieszych oraz rowerowych.Sanktuarium Matki Bożej Dąbrowieckiej
Parafia Wniebowzięcia NMP
Dąbrówka Kościelna 29, Kiszkowo
tel. 61/ 427-63-85
www.dabrowkakoscielna.pl

Wielkopolska noclegi

Wielkopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wielkopolska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria
52°34'16N, 17°10'17E
02 wrzesień 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację