Sanktuarium Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, Danusia

Sanktuarium Krzyża Świętego w Jeleniej Górze

(4.9 głosów: 18)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Sanktuarium Krzyża Świętego w Jeleniej Górze pochodzi z XVIII wieku. Kościół powstał jako świątynia ewangelicka (jeden z sześciu luterańkich Kościołów Łaski) na planie równoramiennego krzyża greckiego.Obecnie jest to świątynia katolicka. Kościelne wnętrza zdobią imponujące freski autorstwa Johanna Hoffmann z Głogowa i Feliksa Antoniego Schefflera z Pragi. Ołtarz główny przedstawiający Chrystusa na Górze Oliwnej wykonał stolarz Dawid Hilscher. Uwagę zwraca także wkomponowany w ołtarz piękny prospekt organowy z figurami autorstwa J.J.Urbańskiego. Instrument pochodzący z roku 1727 to 76-głosowe barokowe organy o przepięknym romantycznym brzmieniu.

Ciekawe zabytkowe elementy wyposażenia świątyni to także chrzcielnica wykonana z niebieskiego marmuru oraz wyrzeźbiona z jednego bloku piaskowca ambona z baldachimem. W sanktuarium znajdują się również relikwie Drzewa z Krzyża Świętego, relikwie Św. Faustyny oraz Św. siostry Marii de Mattias.Pod kościołem stoi swoisty pomnik Absolutne Centrum Miasta.

Kościół Krzyża Świętego
ul. 1 Maja, Jelenia GóraGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–16:00
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:30
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 12:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 07:00–16:00

Jelenia Góra noclegi

Jelenia Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Jelenia Góra
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria
50°54'15N, 15°44'39E
27 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację