Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Sanktuarium Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, Danusia

Sanktuarium Krzyża Świętego w Jeleniej Górze

(4.9 głosów: 18)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Sanktuarium Krzyża Świętego w Jeleniej Górze pochodzi z XVIII wieku. Kościół powstał jako świątynia ewangelicka (jeden z sześciu luterańkich Kościołów Łaski) na planie równoramiennego krzyża greckiego.Obecnie jest to świątynia katolicka. Kościelne wnętrza zdobią imponujące freski autorstwa Johanna Hoffmann z Głogowa i Feliksa Antoniego Schefflera z Pragi. Ołtarz główny przedstawiający Chrystusa na Górze Oliwnej wykonał stolarz Dawid Hilscher. Uwagę zwraca także wkomponowany w ołtarz piękny prospekt organowy z figurami autorstwa J.J.Urbańskiego. Instrument pochodzący z roku 1727 to 76-głosowe barokowe organy o przepięknym romantycznym brzmieniu.

Ciekawe zabytkowe elementy wyposażenia świątyni to także chrzcielnica wykonana z niebieskiego marmuru oraz wyrzeźbiona z jednego bloku piaskowca ambona z baldachimem. W sanktuarium znajdują się również relikwie Drzewa z Krzyża Świętego, relikwie Św. Faustyny oraz Św. siostry Marii de Mattias.Pod kościołem stoi swoisty pomnik Absolutne Centrum Miasta.

Kościół Krzyża Świętego
ul. 1 Maja, Jelenia GóraGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–16:00
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:30
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 12:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 07:00–16:00

Sanktuarium Krzyża Świętego w Jeleniej Górze na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Jeleniej Góry wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Jelenia Góra noclegi

Jelenia Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Jelenia Góra
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria
50°54'15N, 15°44'39E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021