Sanktuarium Bojanowskiego w Luboniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Sanktuarium Bojanowskiego w Luboniu

(4.2 głosów: 9)

Historia Sanktuarium

Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Domu Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Luboniu powstała w 1922 roku, początkowo służyła okolicznym mieszkańcom, którzy nie mieli własnej świątyni.W 1930 roku w kaplicy złożono sarkofag z doczesnymia szczątkami bł. Edmunda Bojanowskiego. Po jego beatyfikacji dokonanej przez Ojca Świętego Jana Pawła II 13 czerwca 1999 roku w Warszawie, grób błogosławionego stał się szczególnym miejscem modlitw i pielgrzymek. Plac przed Kaplicą przybrał w tym czasie nazwę Plac Edmunda Bojanowskiego.

W 1999 roku Kaplica Najświętrzego Serca Pana Jezusa została ustanowiona Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego, a głównym celem Sanktuarium stało się szerzenie kultu Bożej Opatrzności.Edmund Bojanowski

Edmund Bojanowski (1814-1871) urodził się w katolickiej rodzinie, jako dziecko został cudownie uzdrowiony za przyczyną MB Bolesnej, czczonej na Świętej Górze w Gostyniu. Jako dorosły wykazał się dużą charyzmą w zakresie pracy społecznej i charytatywnej. Zakładał czytelnie, kształcił młodzież, pomagał ubogim, a podczas epidemii cholery w 1849 roku służył zarażonym. Na każdego patrzył przez pryzmat miłości do Boga, mimo słabego zdrowia, tworzył ochronki i wszystkie siły kierował na pomoc słabszym i potrzebującym. Był człowiekiem świeckim, ale założył zgromadzenie zakonne Sióstr Służebniczek Maryi Niepokalanej. Było to w roku 1850. Marzył o kapłaństwie, ale zdrowie nie pozwoliło mu spełnić tego pragnienia. Edmund Bojanowski zmarł 7 sierpnia 1871 roku na plebanii w Górce Duchownej.

Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego - kościół Św. Barbary
Przy Domu Generalnym Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Pl. E. Bojanowskiego 6, Luboń
tel. 61/ 813-01-22

http://siostry-maryi.plLuboń noclegi

Luboń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Luboń
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria
52°21'1N, 16°51'42E
21 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację