Sanktuarium Bojanowskiego w Luboniu

Sanktuarium Bojanowskiego w Luboniu

Historia Sanktuarium

Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Domu Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Luboniu powstała w 1922 roku, początkowo służyła okolicznym mieszkańcom, którzy nie mieli własnej świątyni.W 1930 roku w kaplicy złożono sarkofag z doczesnymia szczątkami bł. Edmunda Bojanowskiego. Po jego beatyfikacji dokonanej przez Ojca Świętego Jana Pawła II 13 czerwca 1999 roku w Warszawie, grób błogosławionego stał się szczególnym miejscem modlitw i pielgrzymek. Plac przed Kaplicą przybrał w tym czasie nazwę Plac Edmunda Bojanowskiego.

W 1999 roku Kaplica Najświętrzego Serca Pana Jezusa została ustanowiona Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego, a głównym celem Sanktuarium stało się szerzenie kultu Bożej Opatrzności.Edmund Bojanowski

Edmund Bojanowski (1814-1871) urodził się w katolickiej rodzinie, jako dziecko został cudownie uzdrowiony za przyczyną MB Bolesnej, czczonej na Świętej Górze w Gostyniu. Jako dorosły wykazał się dużą charyzmą w zakresie pracy społecznej i charytatywnej. Zakładał czytelnie, kształcił młodzież, pomagał ubogim, a podczas epidemii cholery w 1849 roku służył zarażonym. Na każdego patrzył przez pryzmat miłości do Boga, mimo słabego zdrowia, tworzył ochronki i wszystkie siły kierował na pomoc słabszym i potrzebującym. Był człowiekiem świeckim, ale założył zgromadzenie zakonne Sióstr Służebniczek Maryi Niepokalanej. Było to w roku 1850. Marzył o kapłaństwie, ale zdrowie nie pozwoliło mu spełnić tego pragnienia. Edmund Bojanowski zmarł 7 sierpnia 1871 roku na plebanii w Górce Duchownej.

Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego - kościół Św. Barbary
Przy Domu Generalnym Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Pl. E. Bojanowskiego 6, Luboń
tel. 61/ 813-01-22

http://siostry-maryi.plLuboń noclegi

Luboń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację