Sanktuarium Bojanowskiego w Luboniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Sanktuarium Bojanowskiego w Luboniu

(4.2 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Historia Sanktuarium

Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Domu Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Luboniu powstała w 1922 roku, początkowo służyła okolicznym mieszkańcom, którzy nie mieli własnej świątyni.

W 1930 roku w kaplicy złożono sarkofag z doczesnymia szczątkami bł. Edmunda Bojanowskiego. Po jego beatyfikacji dokonanej przez Ojca Świętego Jana Pawła II 13 czerwca 1999 roku w Warszawie, grób błogosławionego stał się szczególnym miejscem modlitw i pielgrzymek. Plac przed Kaplicą przybrał w tym czasie nazwę Plac Edmunda Bojanowskiego.W 1999 roku Kaplica Najświętrzego Serca Pana Jezusa została ustanowiona Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego, a głównym celem Sanktuarium stało się szerzenie kultu Bożej Opatrzności.

Edmund Bojanowski

Edmund Bojanowski (1814-1871) urodził się w katolickiej rodzinie, jako dziecko został cudownie uzdrowiony za przyczyną MB Bolesnej, czczonej na Świętej Górze w Gostyniu. Jako dorosły wykazał się dużą charyzmą w zakresie pracy społecznej i charytatywnej. Zakładał czytelnie, kształcił młodzież, pomagał ubogim, a podczas epidemii cholery w 1849 roku służył zarażonym. Na każdego patrzył przez pryzmat miłości do Boga, mimo słabego zdrowia, tworzył ochronki i wszystkie siły kierował na pomoc słabszym i potrzebującym. Był człowiekiem świeckim, ale założył zgromadzenie zakonne Sióstr Służebniczek Maryi Niepokalanej. Było to w roku 1850. Marzył o kapłaństwie, ale zdrowie nie pozwoliło mu spełnić tego pragnienia. Edmund Bojanowski zmarł 7 sierpnia 1871 roku na plebanii w Górce Duchownej.Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego - kościół Św. Barbary
Przy Domu Generalnym Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Pl. E. Bojanowskiego 6, Luboń
tel. 61/ 813-01-22

http://siostry-maryi.pl

Sanktuarium Bojanowskiego w Luboniu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Lubonia wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Luboń noclegi

Luboń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Luboń
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria
52°21'1N, 16°51'42E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021