Sanatorium Staszicówka w Ludwikowie

Sanatorium Staszicówka w Ludwikowie

Ludwikowo to maleńka wioska leżąca obok Mosiny na południe od Poznania, na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego.W Ludwikowie znajduje się zespół zabytkowych budynków z przełomu XIX i XX wieku. Jest to dawne sanatorium. Najciekawszym z budynków zagubionych wśród drzew jest szpital zbudowany w stylu szachulcowym. Zabytkowe sanatorium to tzw. "Staszicówka". Dzisiaj mieści się tu szpital gruźliczy im. Stanisława Staszica.

Ludwikowo sanatorium Mosina
Ludwikowo sanatorium Mosina

Sanatorium Staszicówka
ul. Parkowa, ul. Ogrodowa, ul. Spacerowa, Ludwikowo

Sanatorium Staszicówka w Ludwikowie Ludwikowo sanatorium Mosina Ludwikowo sanatorium Mosina Ludwikowo sanatorium Mosina Ludwikowo sanatorium Mosina Ludwikowo sanatorium Mosina Ludwikowo sanatorium Mosina Ludwikowo sanatorium Mosina Ludwikowo sanatorium Mosina Ludwikowo sanatorium Mosina Ludwikowo sanatorium Mosina
Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021