Mielec Państwowa Szkoła Muzyczna przy ulicy Kościuszki

Sala Królewska w Mielcu

(4.3 głosów: 11)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Mielec może pochwalić się unikatową w skali kraju galerią wizerunków polskich władców (poczet królów i książąt polskich). Znajduje się ona w auli Państwowej Szkoły Muzycznej i nazywana jest Salą Królewską.

Salę zdobią 44 portrety władców Polski, a także wizerunki Tadeusza Kościuszki i księcia Józefa Poniatowskiego. Ich twórcą jest Konstanty Niemczykiewicz ze Lwowa, wzorujący się na szkicach Jana Matejki. Poczetowi towarzyszy kilkadziesiąt barwnych herbów ziem polskich.Sala Królewska - Szkoła Muzyczna
ul. Kościuszki 10, Mielec
tel. 17/ 586-29-76

Mielec noclegi

Mielec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023