Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Sad kolekcyjny koło Jerzykowic Wielkich w Górach Stołowych to przyrodnicza atrakcja, jedna z czterech takich w Polsce! Atrakcją a zarazem ciekawostką przyrodniczą dla zwiedzających jest ten sad znajdujący się w Parku Narodowym Gór Stołowych, zlokalizowany w jego południowo-zachodniej części, w obwodzie ochronnym Jeleniów, niedaleko wsi Jerzykowice Wielkie, na zielonym szlaku turystycznym biegnącym na Kruczą Kopę z Kudowy Zdrój.Sad powstał w latach 1999-2006 w celu zachowania starych odmian drzew owocowych takich jak jabłonie, grusze, wiśnie, czereśnie, orzechy włoskie. Drzewa te zostały poddane zabiegom pielęgnacyjnym dla poprawienia ich zdrowia. Leśnicy ze starych odmian drzew napotkanych w starych wioskach wyhodowali sadzonki i posadzili właśnie w tym leśnym sadzie koło Jerzykowic. W ten sposób uratowano dawny, a już nieco zapomniany i ginący smak. Sad jest ogrodzony, ale dostępny dla turystów.Sad kolekcyjny
zielony szlak, Jerzykowice Wielkie

Kotlina Kłodzka noclegi

Kotlina Kłodzka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128507 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

KOLONIA LEŚNA
Pałac Kamieniec
Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica
Zobacz inne osobliwości przyrodnicze
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020