Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Gaj - Grzmięca - zapora na Skarlance, Wojtek

Rzeka Skarlanka

(4.6 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rzeczka Skarlanka wypływa z Jeziora Skarlińskiego na obszarze Brodnickiego Parku Krajobrazowego, pomiędzy Brodnicą i Nowym Miastem Lubawskim.Skarlanka łączy Jezioro Skarlińskie i Jezioro Wielkie Partęczyny, a dalej płynie przez cały ciąg jezior Pojezierza Brodnickiego. W Tamie Brodzkiej, tuż obok drogi krajowej nr 15, wpada do Drwęcy.

Skarlanka - Gaj - Grzmięca - skutki działania bobrów, Wojtek
Skarlanka - Gaj - Grzmięca - skutki działania bobrów, Wojtek

Jednym z najbardziej uroczych miejsc, przez które przepływa Skarlanka, jest stary, nieczynny młyn Biedaszek, który stoi w lesie niedaleko skrzyżowania drogi wojewódzkiej 538 i powiatowej Wawrowice-Łąkorz.Spływy Skarlanką

Kajakarze kochający trudne, wręcz ekstremalne spływy w otoczeniu dzikiej przyrody, próbują swoich sił właśnie na Skarlance. Rzeką tą można spłynąć od Jeziora Skarlińskiego aż do ujścia w Tamie Brodzkiej, ale musimy przygotować się na przenoski. Ich liczba będzie uzależniona od stanu wód.

Gaj - Grzmięca, Wojtek
Gaj - Grzmięca, Wojtek

Musimy zaplanować na tę przeprawę dwa, nawet trzy dni. Szlak jest dość trudny i męczący - płycizny, czasem wartki nurt, ale przepiękne widoki wynagrodzą wysiłek. Trasa jest szczególnie uciążliwa na odcinku od jeziora Skarlińskiego do jeziora Partęczyny, tam czeka kilka przenosek, trzeba też uważać na mielizny i zwalone drzewa. Dalej jedynymi przeszkodami są zapora wodna w Gaju Grzmięcej i jaz w Tamie Brodzkiej. Długość szlaku wynosi około 28 kilometrów.Rzeka Skarlanka na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Brodnicy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Skarlanka - widok z mastku na drodze leśnej pomiędzy jez. Strażym a jez. Wlk Partęczyny, Wojtek
Rzeka Skarlanka, Wojtek
Skarlanka pomiędzy jez. Strażym i jez. Bachotek, Wojtek
Gaj - Grzmięca -
Skarlanka, Wojtek
Skarlanka - wpływamy pod most w drodze z jez. Strażym do jez. Bachotek, Wojtek
53°20'36N, 19°25'46E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021