Rzeka Skarlanka

Rzeka Skarlanka

Rzeczka Skarlanka wypływa z Jeziora Skarlińskiego na obszarze Brodnickiego Parku Krajobrazowego, pomiędzy Brodnicą i Nowym Miastem Lubawskim.Skarlanka łączy Jezioro Skarlińskie i Jezioro Wielkie Partęczyny, a dalej płynie przez cały ciąg jezior Pojezierza Brodnickiego. W Tamie Brodzkiej, tuż obok drogi krajowej nr 15, wpada do Drwęcy.

Gaj - Grzmięca -
Gaj - Grzmięca - "przenioska" na zaporze na Skarlance

Jednym z najbardziej uroczych miejsc, przez które przepływa Skarlanka, jest stary, nieczynny młyn Biedaszek, który stoi w lesie niedaleko skrzyżowania drogi wojewódzkiej 538 i powiatowej Wawrowice-Łąkorz.Spływy Skarlanką

Kajakarze kochający trudne, wręcz ekstremalne spływy w otoczeniu dzikiej przyrody, próbują swoich sił właśnie na Skarlance. Rzeką tą można spłynąć od Jeziora Skarlińskiego aż do ujścia w Tamie Brodzkiej, ale musimy przygotować się na przenoski. Ich liczba będzie uzależniona od stanu wód.

Musimy zaplanować na tę przeprawę dwa, nawet trzy dni. Szlak jest dość trudny i męczący - płycizny, czasem wartki nurt, ale przepiękne widoki wynagrodzą wysiłek. Trasa jest szczególnie uciążliwa na odcinku od jeziora Skarlińskiego do jeziora Partęczyny, tam czeka kilka przenosek, trzeba też uważać na mielizny i zwalone drzewa. Dalej jedynymi przeszkodami są zapora wodna w Gaju Grzmięcej i jaz w Tamie Brodzkiej. Długość szlaku wynosi około 28 kilometrów.Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację