Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Rega to rzeka w województwie zachodniopomorskim, przepływająca m.in. przez Gryfice, Łobez, Świdwin i Trzebiatów. Jej źródła znajdują się w okolicy Połczyna Zdroju, zaś koniec rzeki ma miejsce w Mrzeżynie, gdzie Rega wpada do Morza Bałtyckiego.Długość rzeki nie jest dokładnie ustalona, wynosi na pewno ponad 165 km. Nad jej brzegami ulokowano 8 małych elektrowni wodnych. Tega jest doskonałym szlakiem wodnym dla spływów kajakowych, stanowi też raj dla wędkarzy łososi i troci wędrownych.

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020