Bodzentyn, mokunka

Rynki w Bodzentynie

(3.9 głosów: 17)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Niemałą ciekawostką w Bodzentynie są dwa rynki. W ścisłym centrum leży Rynek Górny, drugi natomiast to Rynek Dolny, zwany też placem Żwirki.Rewitalizacja Rynków w Bodzentynie

Obydwa Rynki są obecnie rewitalizowane ze środków unijnych, tak więc na pewno już wkrótce będą się pięknie prezentowały. Na remont Rynku "spogląda" zabezpieczona workami figura Św. Floriana, stojąca na niewielkiej kolumnie.

Rynki w Bodzentynie, mokunka
Rynki w Bodzentynie, mokunka

Remont Rynków w Bodzentynie opóźnia się, ponieważ podczas prac ziemnych odsłonięto fragmenty fundamentów dawnego bodzentyńskiego Ratusza - budowli z XVII wieku. Po zakończeniu prac fundamenty staną się ciekawostką turystyczną, wyeksponowaną i udostępnioną do zwiedzania.W pobliżu warto odwiedzić ruiny średniowiecznego zamku w Bodzentynie (ul. Słoneczna).

Rynek Górny
Rynek Dolny


 

 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Bodzentyn noclegi

Bodzentyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bodzentyn
Rynki, place i deptaki
Normalna
rynki place
50°56'29N, 20°57'17E
25 listopad 2014
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację