Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°56'29" N, 20°57'17" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Niemałą ciekawostką w Bodzentynie są dwa rynki. W ścisłym centrum leży Rynek Górny, drugi natomiast to Rynek Dolny, zwany też placem Żwirki.Rewitalizacja Rynków w Bodzentynie

Obydwa Rynki są obecnie rewitalizowane ze środków unijnych, tak więc na pewno już wkrótce będą się pięknie prezentowały. Na remont Rynku "spogląda" zabezpieczona workami figura Św. Floriana, stojąca na niewielkiej kolumnie.

Rynek w Bodzentynie
Rynek w Bodzentynie


Remont Rynków w Bodzentynie opóźnia się, ponieważ podczas prac ziemnych odsłonięto fragmenty fundamentów dawnego bodzentyńskiego Ratusza - budowli z XVII wieku. Po zakończeniu prac fundamenty staną się ciekawostką turystyczną, wyeksponowaną i udostępnioną do zwiedzania.

W pobliżu warto odwiedzić ruiny średniowiecznego zamku w Bodzentynie (ul. Słoneczna).

Rynki w Bodzentynie
Rynki w Bodzentynie

Rynek Górny
Rynek Dolny


 

 

Bodzentyn noclegi

Bodzentyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125894 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020