Sercem Wejherowa jest Rynek czyli Plac Jakuba Wejhera, najważniejsze miejce w mieście, gdzie stanął pomnik założyciela Wejherowa - Jakub Wejher, od którego plac wziął nazwę.Na Rynku stoi też piękny neobarokowy Ratusz w Wejherowie, który, można powiedzieć jest niemym świadkiem historii miasta Wejherowa. Zbudowano go bowiem w 1650 roku, gdy Wejherowo otrzymało prawa miejskie. Zlokalizowany jest w południowej części rynku.

Wejherowo - Ratusz
Wejherowo - Ratusz

Do dziś zachował się XVII-wieczny dzwon z inskrypcjami fundatora Jakuba Wejhera. W XVIII i XX wieku wybudowano dwa kolejne budynki wchodzące w skład dzisiejszego ratusza.

W Ratuszu mieści się niewielkie muzeum - Sala Tradycji i Historii Wejherowa (wstęp wolny).Wejherowo noclegi

Wejherowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021