Wejherowo - Rynek, Marcin_Henioo

Rynek w Wejherowie

(4.4 głosów: 20)

Sercem Wejherowa jest Rynek czyli Plac Jakuba Wejhera, najważniejsze miejce w mieście, gdzie stanął pomnik założyciela Wejherowa - Jakub Wejher, od którego plac wziął nazwę.Na Rynku stoi też piękny neobarokowy Ratusz w Wejherowie, który, można powiedzieć jest niemym świadkiem historii miasta Wejherowa. Zbudowano go bowiem w 1650 roku, gdy Wejherowo otrzymało prawa miejskie. Zlokalizowany jest w południowej części rynku.

, mokunka
, mokunka

Do dziś zachował się XVII-wieczny dzwon z inskrypcjami fundatora Jakuba Wejhera. W XVIII i XX wieku wybudowano dwa kolejne budynki wchodzące w skład dzisiejszego ratusza.W Ratuszu mieści się niewielkie muzeum - Sala Tradycji i Historii Wejherowa (wstęp wolny).

Wejherowo noclegi

Wejherowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wejherowo
Rynki, place i deptaki
Normalna
rynki place
54°36'6N, 18°14'23E
14 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację