Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Rynek w Tyliczu to główny plac miasteczka leżącego na granicy Beskidu Sądeckiego i Niskiego. Choć dziś prezentuje się niepozornie, to już w XIV wieku spełniał swoje funkcje. Tylicz bowiem otrzymał prawa miejskie w 1363 roku, na mocy decyzji króla Kazimierza Wielkiego.Tylicki rynek wzniesiony został na planie prostokąta. Od narożników rynku odchodzą niewielkie, prostopadłe uliczki. Przy rynku stoją niskie, zabytkowe domy, większość przebudowano i praktycznie nie ma śladów po domach z podcieniami, które tu kiedyś istniały.Na rynku jest fontanna oraz zabytkowa kapliczka z 1808 roku. Przy placu znajduje się też niewielkie Muzeum dziejów Tylicza oraz zabytkowy, drewniany kościół Św. Piotra i Pawła.

Rynek
Tylicz

Tylicz noclegi

Tylicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125486 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020