Rynek w Tyliczu, mokunka

Rynek w Tyliczu

(4.6 głosów: 5)

Rynek w Tyliczu to główny plac miasteczka leżącego na granicy Beskidu Sądeckiego i Niskiego. Choć dziś prezentuje się niepozornie, to już w XIV wieku spełniał swoje funkcje. Tylicz bowiem otrzymał prawa miejskie w 1363 roku, na mocy decyzji króla Kazimierza Wielkiego.Tylicki rynek wzniesiony został na planie prostokąta. Od narożników rynku odchodzą niewielkie, prostopadłe uliczki. Przy rynku stoją niskie, zabytkowe domy, większość przebudowano i praktycznie nie ma śladów po domach z podcieniami, które tu kiedyś istniały.

Na rynku jest fontanna oraz zabytkowa kapliczka z 1808 roku. Przy placu znajduje się też niewielkie Muzeum dziejów Tylicza oraz zabytkowy, drewniany kościół Św. Piotra i Pawła.Rynek
Tylicz

Tylicz noclegi

Tylicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tylicz
Rynki, place i deptaki
Normalna
rynki
49°23'50N, 21°1'26E
27 październik 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację