Obok pięknego barokowego zamku w Rydzynie, to właśnie Rynek zadecydował o tym, że Rydzyna nazywana jest "perłą baroku". Szczególnie cenny jest tu barokowy zespół kamieniczek - szczytowych i kalenicowych oraz Ratusz z 1752 roku z drewnianą wieżą.Na Rynku stoi również unikalna, charakterystyczna figura Trójcy Świętej, będąca wotum po epidemii dżumy, która nawiedziła Rydzynę w 1709 roku. Monument reprezentuje rokoko, a stworzony został przez Andrzeja Schmidta w latach 1760-61.
 

rynek Rydzyna
rynek Rydzyna
pomnik Św. Trójcy Rynek w Rydzynie

Rydzyna noclegi

Rydzyna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021