rynek w rydzynie, Krzysztof Dorota

Rynek w Rydzynie

(4 głosów: 11)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Obok pięknego barokowego zamku w Rydzynie, to właśnie Rynek zadecydował o tym, że Rydzyna nazywana jest "perłą baroku". Szczególnie cenny jest tu barokowy zespół kamieniczek - szczytowych i kalenicowych oraz Ratusz z 1752 roku z drewnianą wieżą.

Na Rynku stoi również unikalna, charakterystyczna figura Trójcy Świętej, będąca wotum po epidemii dżumy, która nawiedziła Rydzynę w 1709 roku. Monument reprezentuje rokoko, a stworzony został przez Andrzeja Schmidta w latach 1760-61.
 

rynek Rydzyna, Krzysztof Dorota
rynek Rydzyna, Krzysztof Dorota


Rydzyna noclegi

Rydzyna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

pomnik Św. Trójcy, Krzysztof Dorota
Rynek w Rydzynie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Katarzyna
Mały ryneczek otoczony kolorowymi barokowymi kamieniczkami z ratuszem z drewnianą wieżą. Trochę zaskakującym pomysłem jest rondo na środku rynku... Za to z imponująca figurą Trójcy Świętej. Dodając wspaniały zamek, robi się z niewielkiej mieściny ciekawe historycznie miejsce.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023