Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Zabytkowe kamieniczki przy ul. Grunwaldzkiej

Rynek w Rawiczu

(3.6 głosów: 12)
Oceń i napisz opinię

Ratusz

Pośrodku rawickiego Rynku - centralnego placu miasta stoi najcenniejszy zabytek okolicy - barokowy Ratusz. Obecny kształt przybrał on w latach 1753-56, a jego budowę zawdzięcza się Katarzynie z Opalińskich Sapieżyna.Powstał wówczas ceglany, otynkowany budynek zwieńczony pośrodku wieżą zegarową. Za sprawą Krystiana Styeglera - burmistrza miasta, w 1783 roku założono tu pierwszy w Polsce piorunochron. Od lat 70-tych XX wieku siedzibę ma tutaj Muzeum Ziemi Rawickiej.

Przy Rynku i odchodzących od niego ulicach, tworzących regularną szachownicę, znaleźć można wiele zabytkowych kamieniczek, które urzekają swym pięknem i bogactwem kolorów. Do ciekawszych należą barokowy dom piętrowy z sienią przelotową i zewnętrznymi narożami, znajdujący się przy Wałach Powstańców Wielkopolskich oraz barokowa kamienica z przełomu XVII i XVIII wieku - dawna karczma, stojąca przy Placu Wolności.

 Rawicz noclegi

Rawicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rawicz
Rynki, place i deptaki
Ważna
rynki
51°36'33N, 16°51'27E
22 październik 2014
07 maj 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację