Zabytkowe kamieniczki przy ul. Grunwaldzkiej

Rynek w Rawiczu

Ratusz

Pośrodku rawickiego Rynku - centralnego placu miasta stoi najcenniejszy zabytek okolicy - barokowy Ratusz. Obecny kształt przybrał on w latach 1753-56, a jego budowę zawdzięcza się Katarzynie z Opalińskich Sapieżyna.Powstał wówczas ceglany, otynkowany budynek zwieńczony pośrodku wieżą zegarową. Za sprawą Krystiana Styeglera - burmistrza miasta, w 1783 roku założono tu pierwszy w Polsce piorunochron. Od lat 70-tych XX wieku siedzibę ma tutaj Muzeum Ziemi Rawickiej.

Przy Rynku i odchodzących od niego ulicach, tworzących regularną szachownicę, znaleźć można wiele zabytkowych kamieniczek, które urzekają swym pięknem i bogactwem kolorów. Do ciekawszych należą barokowy dom piętrowy z sienią przelotową i zewnętrznymi narożami, znajdujący się przy Wałach Powstańców Wielkopolskich oraz barokowa kamienica z przełomu XVII i XVIII wieku - dawna karczma, stojąca przy Placu Wolności.

 Rawicz noclegi

Rawicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
51°36'33N, 16°51'27E
22 październik 2014
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację