Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ratusz

Pośrodku rawickiego Rynku - centralnego placu miasta stoi najcenniejszy zabytek okolicy - barokowy Ratusz. Obecny kształt przybrał on w latach 1753-56, a jego budowę zawdzięcza się Katarzynie z Opalińskich Sapieżyna.Powstał wówczas ceglany, otynkowany budynek zwieńczony pośrodku wieżą zegarową. Za sprawą Krystiana Styeglera - burmistrza miasta, w 1783 roku założono tu pierwszy w Polsce piorunochron. Od lat 70-tych XX wieku siedzibę ma tutaj Muzeum Ziemi Rawickiej.

Przy Rynku i odchodzących od niego ulicach, tworzących regularną szachownicę, znaleźć można wiele zabytkowych kamieniczek, które urzekają swym pięknem i bogactwem kolorów. Do ciekawszych należą barokowy dom piętrowy z sienią przelotową i zewnętrznymi narożami, znajdujący się przy Wałach Powstańców Wielkopolskich oraz barokowa kamienica z przełomu XVII i XVIII wieku - dawna karczma, stojąca przy Placu Wolności.

 

Rawicz noclegi

Rawicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020