Puck
Rynki, place i deptaki
rynki
Normalna
Pomorskie
2014-09-25
2020-01-28 13:46
54°43'13" N, 18°24'41" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Rynek w Pucku jest dość spory i ma typowy średniowieczny układ urbanistyczny. Większość kamienic na puckim rynku pochodzi z XVIII wieku. Kamienice są na ogół dwu-, trzy-, a nawet czterokondygnacyjne, pięknie odremontowane, zadbane i kolorowe. Warto dodać, iż większość zabudowy puckiego rynku wzorowana była na mieszczańskich kamienicach z Gdańska.Ratusz stojący na puckim rynku jest znacznie młodszy, pochodzi z II połowy XIX wieku, a dokładniej z 1865 roku. Kiedyś rynek pełnił głównie funkcje handlowe, z dużym targiem rybnym. Dziś to miejsce chętnie odwiedzane jest przez turystów i mieszkańców. Sporo tu klombów, ławeczek oraz tablic informacyjnych o atrakcjach turystycznych miasta.Warto wspomnieć, iż na rynku znajduje się kamienica kryjąca oddział bardzo ciekawego Muzeum Ziemi Puckiej.

Rynek
Puck

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020