Rynek w Nowym Wiśniczu, mokunka

Rynek w Nowym Wiśniczu

(4.6 głosów: 7)

Rynek w Nowym Wiśniczu jest naprawdę sporych rozmiarów zważywszy na wielkość miasteczka. To historyczne, a także obecne centrum. Na Rynku posadowiony jest zabytkowy Ratusz z ciekawą wieżą, dobudowaną po pożarze w XIX wieku. Znajduje się tu zabytkowa figura Świętego Floriana, która powstała po założeniu pierwszej w historii miasteczka Straży Ogniowej i która miała miasto strzec przed kolejną pożogą.Po rewitalizacji Rynku przed paru laty nie brakuje tu zadbanych alejek, klombów, ławeczek. Są również drewniane altany. Znajdują się tu również pomniki znanych osób związanych nierozerwalnie z Nowym Wiśniczem. Są to posągi Jana Matejki oraz hetmana Lubomirskiego. Na rynku znajduje się też dom z interesującym, ogromnym muralem w formie płaskorzeźby, która przedstawia zarówno miasteczko jak i zamek.

Warto dodać, iż Rynek w Nowym Wiśniczu utrwalił na swoich szkicach sam Jan Matejko. Szczególnie pięknie przedstawił on nieistniejące już drewniane domy podcieniowe, dominujące niegdyś w zabudowie.Rynek
Nowy Wiśnicz

Nowy Wiśnicz noclegi

Nowy Wiśnicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nowy Wiśnicz
Rynki, place i deptaki
Normalna
rynki
49°54'55N, 20°27'44E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021