Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Rynek w Nowym Wiśniczu jest naprawdę sporych rozmiarów zważywszy na wielkość miasteczka. To historyczne, a także obecne centrum. Na Rynku posadowiony jest zabytkowy Ratusz z ciekawą wieżą, dobudowaną po pożarze w XIX wieku. Znajduje się tu zabytkowa figura Świętego Floriana, która powstała po założeniu pierwszej w historii miasteczka Straży Ogniowej i która miała miasto strzec przed kolejną pożogą.Po rewitalizacji Rynku przed paru laty nie brakuje tu zadbanych alejek, klombów, ławeczek. Są również drewniane altany. Znajdują się tu również pomniki znanych osób związanych nierozerwalnie z Nowym Wiśniczem. Są to posągi Jana Matejki oraz hetmana Lubomirskiego. Na rynku znajduje się też dom z interesującym, ogromnym muralem w formie płaskorzeźby, która przedstawia zarówno miasteczko jak i zamek.

Warto dodać, iż Rynek w Nowym Wiśniczu utrwalił na swoich szkicach sam Jan Matejko. Szczególnie pięknie przedstawił on nieistniejące już drewniane domy podcieniowe, dominujące niegdyś w zabudowie.

Rynek
Nowy WiśniczNowy Wiśnicz noclegi

Nowy Wiśnicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020