Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Rynek w Niemczy - niewielkim miasteczku Dolnego Śląska, leżącym nad Ślężą jest wyjątkowy. Ma specyficzny kształt dość wąskiego prostokąta. Takie rynki są niezwykle rzadkie i noszą miano rynku wrzecionowatego. Rynek jak i samo miasteczko mogą pochwalić się wielowiekową historią. Ratusz znajduje się nie na środku placu, jak to jest na ogół w innych miastach, tylko jest budynkiem wplecionym w rząd kamieniczek.Na rynku przed ratuszem znajduje się fontanna oraz obelisk Śląskiej Troi, przypominający o bohaterskiej obronie miasta w czasach Piastowskich. Kamieniczki na rynku są wysoce interesujące architektonicznie. Niestety w większości zaniedbane. Niedaleko rynku przebiega fragment dawnych kamiennych murów obronnych oraz znajduje się dawna baszta i brama miejska.Rynek
Niemcza

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134085 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

KOLONIA LEŚNA
Pałac Kamieniec
Art Hotel ****
Pałac Ławica

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020