Rynek w Niemczy, mokunka

Rynek w Niemczy

(4.3 głosów: 3)

Rynek w Niemczy - niewielkim miasteczku Dolnego Śląska, leżącym nad Ślężą jest wyjątkowy. Ma specyficzny kształt dość wąskiego prostokąta. Takie rynki są niezwykle rzadkie i noszą miano rynku wrzecionowatego. Rynek jak i samo miasteczko mogą pochwalić się wielowiekową historią. Ratusz znajduje się nie na środku placu, jak to jest na ogół w innych miastach, tylko jest budynkiem wplecionym w rząd kamieniczek.Na rynku przed ratuszem znajduje się fontanna oraz obelisk Śląskiej Troi, przypominający o bohaterskiej obronie miasta w czasach Piastowskich. Kamieniczki na rynku są wysoce interesujące architektonicznie. Niestety w większości zaniedbane. Niedaleko rynku przebiega fragment dawnych kamiennych murów obronnych oraz znajduje się dawna baszta i brama miejska.

Rynek
NiemczaDolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dolny Śląsk
Rynki, place i deptaki
Normalna
rynki
50°42'60N, 16°50'6E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021