Prostokątny Rynek w Jaśle został rozplanowany w 1365 roku przez Kazimierza Wielkiego. Na pamiątkę tego wydarzenia, przebiegająca przez niego główna ulica nosi imię Kazimierza Wielkiego.W 1944 roku miasto oraz Rynek zostały w 97% celowo zniszczone. Po wojnie dzięki staraniom mieszkańców Rynek Jasła został odbudowany i dziś stanowi najważniejszy i największy plac miejski.

Odbywają się tu rozmaite imprezy plenerowe jak koncerty czy festyny. Corocznie organizowane są tu Międzynarodowe Dni Wina. Najważniejszymi obiektami znajdującymi się przy Rynku są kościół farny, gmach Starostwa Powiatowego, gmach Urzędu Miasta oraz tańcząca fontanna.

Rynek
JasłoJasło noclegi

Jasło to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-16 na
Fajne miejsce
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021