, mokunka

Rynek w Ciężkowicach

(4 głosów: 15)

Ciężkowice to niewielkie miasteczko na Pogórzu Ciężkowickim w Małopolsce, leżące na południe od Tarnowa.W Ciężkowicach najczęściej turyści odwiedzają Skamieniałe Miasto, ale warto też zajrzeż na tutejszy Rynek, który kryje ciekawy architektonicznie Ratusz wybudowany w 1836 roku.

Ratusz w Ciężkowicach

Budowla stoi przy północnej pierzei rynku, została wzniesiona na planie wydłużonego prostokąta. Ratusz jest jednokondygnacyjny z niewielką malowniczą wieżyczką. Obecnie w Ratuszu mieści się Centrum Kultury, a w jego podziemiach ciekawa, stylizowana "Karczma Galicja".Niewielki ciężkowicki rynek został zrewitalizowany w 2011 roku, z dofinansowaniem unijnym. Wówczas położono nową kostkę brukową i ustawiono ławeczki. Ciekawostką jest, że w każdą środę, jak za dawnych lat ryneczek zamienia się w plac targowy. Tradycja ta nawiązuje do dawnego szlaku handlowego, który przez Ciężkowice wiódł na Węgry.

Ciężkowice noclegi

Ciężkowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ciężkowice
Rynki, place i deptaki
Normalna
ratusze rynki place
49°47'10N, 20°58'26E
14 maj 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację