Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ciężkowice to niewielkie miasteczko na Pogórzu Ciężkowickim w Małopolsce, leżące na południe od Tarnowa.W Ciężkowicach najczęściej turyści odwiedzają Skamieniałe Miasto, ale warto też zajrzeż na tutejszy Rynek, który kryje ciekawy architektonicznie Ratusz wybudowany w 1836 roku.

Ratusz w Ciężkowicach

Budowla stoi przy północnej pierzei rynku, została wzniesiona na planie wydłużonego prostokąta. Ratusz jest jednokondygnacyjny z niewielką malowniczą wieżyczką. Obecnie w Ratuszu mieści się Centrum Kultury, a w jego podziemiach ciekawa, stylizowana "Karczma Galicja".

Niewielki ciężkowicki rynek został zrewitalizowany w 2011 roku, z dofinansowaniem unijnym. Wówczas położono nową kostkę brukową i ustawiono ławeczki. Ciekawostką jest, że w każdą środę, jak za dawnych lat ryneczek zamienia się w plac targowy. Tradycja ta nawiązuje do dawnego szlaku handlowego, który przez Ciężkowice wiódł na Węgry.Ciężkowice noclegi

Ciężkowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020