Centrum starego miasta Chrzanowa stanowi Rynek - główny plac miasta z XIX-wiecznymi kamienicami wraz z zespołem urbanistycznym Alei Henryka.



Kamienice na Rynku

Zespół rynkowych kamienic wpisany jest do rejestru zabytków. Najciekawszym budynkiem jest kamienica pod nr 13, zbudowana w latach 1905-07. To dwupiętrowa budowla secesyjna z fasadą z glazurowanej cegły z bogatą dekoracją plastyczną.

Rynek w ostatnim czasie znacznie zmodernizowano - kamienice odremontowano, elewacje nabrały pięknych barw, zmieniono też płytę całego placu. Zabytkowy charakter tego miejsca przejawia się głównie w jego układzie - na planie kwadratu rozchodzą się z rogów ulice: Krakowska, Świętokrzyska, Kadłubek oraz Mickiewicza.

Chrzanów noclegi

Chrzanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021