Rynek w Chrzanowie

Rynek w Chrzanowie

(4.2 głosów: 12)

Centrum starego miasta Chrzanowa stanowi Rynek - główny plac miasta z XIX-wiecznymi kamienicami wraz z zespołem urbanistycznym Alei Henryka.Kamienice na Rynku

Zespół rynkowych kamienic wpisany jest do rejestru zabytków. Najciekawszym budynkiem jest kamienica pod nr 13, zbudowana w latach 1905-07. To dwupiętrowa budowla secesyjna z fasadą z glazurowanej cegły z bogatą dekoracją plastyczną.

Rynek w ostatnim czasie znacznie zmodernizowano - kamienice odremontowano, elewacje nabrały pięknych barw, zmieniono też płytę całego placu. Zabytkowy charakter tego miejsca przejawia się głównie w jego układzie - na planie kwadratu rozchodzą się z rogów ulice: Krakowska, Świętokrzyska, Kadłubek oraz Mickiewicza.Chrzanów noclegi

Chrzanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chrzanów
Rynki, place i deptaki
Normalna
rynki place
50°8'32N, 19°24'19E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021