Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Rynek w Chrzanowie

Rynek w Chrzanowie

(4.1 głosów: 11)

Centrum starego miasta Chrzanowa stanowi Rynek - główny plac miasta z XIX-wiecznymi kamienicami wraz z zespołem urbanistycznym Alei Henryka.Kamienice na Rynku

Zespół rynkowych kamienic wpisany jest do rejestru zabytków. Najciekawszym budynkiem jest kamienica pod nr 13, zbudowana w latach 1905-07. To dwupiętrowa budowla secesyjna z fasadą z glazurowanej cegły z bogatą dekoracją plastyczną.

Rynek w ostatnim czasie znacznie zmodernizowano - kamienice odremontowano, elewacje nabrały pięknych barw, zmieniono też płytę całego placu. Zabytkowy charakter tego miejsca przejawia się głównie w jego układzie - na planie kwadratu rozchodzą się z rogów ulice: Krakowska, Świętokrzyska, Kadłubek oraz Mickiewicza.Chrzanów noclegi

Chrzanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chrzanów
Rynki, place i deptaki
Normalna
rynki place
50°8'32N, 19°24'19E
29 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację