Rynek w Chrzanowie

Rynek w Chrzanowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Centrum starego miasta Chrzanowa stanowi Rynek - główny plac miasta z XIX-wiecznymi kamienicami wraz z zespołem urbanistycznym Alei Henryka.

Kamienice na Rynku

Zespół rynkowych kamienic wpisany jest do rejestru zabytków. Najciekawszym budynkiem jest kamienica pod nr 13, zbudowana w latach 1905-07. To dwupiętrowa budowla secesyjna z fasadą z glazurowanej cegły z bogatą dekoracją plastyczną.Rynek w ostatnim czasie znacznie zmodernizowano - kamienice odremontowano, elewacje nabrały pięknych barw, zmieniono też płytę całego placu. Zabytkowy charakter tego miejsca przejawia się głównie w jego układzie - na planie kwadratu rozchodzą się z rogów ulice: Krakowska, Świętokrzyska, Kadłubek oraz Mickiewicza.

Noclegi w Chrzanowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 12)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024