Historia Rynku Miejskiego w Białej Podlaskiej czyli Placu Wolności, sięga XVI wieku, gdyż wtedy Aleksander Ludwik Radziwiłł nadał Białej prawa miejskie. Zabudowa złożona z jednopiętrowych kamieniczek, otaczających Rynek, pochodzi z przełomu XVIII i XIX wieku. Wówczas odbywały się tutaj cotygodniowe targi. W 1919 roku w związku z odzyskaniem niepodległości zaczęto stosować nazwę Plac Wolności.Obecny wygląd Plac Wolności zawdzięcza rewitalizacji z 2000 roku. Można tu znaleźć fontannę, ławeczkę Józefa Ignacego Kraszewskiego i pomnik Niepodległej. Plac Wolności jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców i turystów.Rynek - Plac Wolności
Biała Podlaska

Biała Podlaska noclegi

Biała Podlaska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68768 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020