Rynek Łazarski w Poznaniu

Rynek Łazarski w Poznaniu

Rynek Łazarski to zabytkowy plac w Poznaniu na Łazarzu, gdzie zachowały się zabytkowe kamienice z XVIII-XX wieku, ocalałe od zniszczenia podczas II wojny światowej, kiedy cały Poznań znacznie ucierpiał. Rynek Łazarski znany jest w Polsce jako targowisko, zdecydowana większość placu zastawiona jest kramami. Co ciekawe, można tu nabyć stare, unikatowe przedmiotych z minionych epok, dewocjonalia i nie tylko.Dojście do Rynku Łazarskiego

Rynek Łazarski znajduje się w środkowej części miasta, przy głównej drodze w Poznaniu, przy ul. Głogowskiej, w dzielnicy Grunwald. Ulica odchodząca od placu, dobiegająca właśnie do Głogowskiej również nosi nazwę Rynek Łazarski.


 Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
52°23'41N, 16°54'6E
07 styczeń 2020
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
19 marzec 2014 08:55

Ciekawe miejsce lubię takie stare targowiska

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację