Rynek Łazarski to zabytkowy plac w Poznaniu na Łazarzu, gdzie zachowały się zabytkowe kamienice z XVIII-XX wieku, ocalałe od zniszczenia podczas II wojny światowej, kiedy cały Poznań znacznie ucierpiał. Rynek Łazarski znany jest w Polsce jako targowisko, zdecydowana większość placu zastawiona jest kramami. Co ciekawe, można tu nabyć stare, unikatowe przedmiotych z minionych epok, dewocjonalia i nie tylko.Dojście do Rynku Łazarskiego

Rynek Łazarski znajduje się w środkowej części miasta, przy głównej drodze w Poznaniu, przy ul. Głogowskiej, w dzielnicy Grunwald. Ulica odchodząca od placu, dobiegająca właśnie do Głogowskiej również nosi nazwę Rynek Łazarski.
 

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-03-19 na

Ciekawe miejsce lubię takie stare targowiska

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020