Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!

Rymanów

(4.1 głosów: 61)
Dodaj ocenę!
Vincci
Dodano: 2016-10-22, Zaktualizowano: 2020-02-03

Rymanów to ciekawe miasteczko uzdrowiskowe w województwie podkarpackim, leżące niedaleko Iwonicza-Zdrój, nad rzeką Tabor, w Beskidzie Niskim.Miejscowość rozciąga się na terenie Dołów Jasielsko-Sanockich, obszar pomiędzy Rymanowem a Iwoniczem nosi nazwę Beskidu Rymanowskiego. Jest to jeden z najczystszych ekologicznie terenów w Polsce.

Rymanów Zdrój czyli Uzdrowisko

3 km od Rymanowa leży Rymanów Zdrój - uzdrowisko. Przyrodoleczniczy klimat tego miejsca charakteryzuje się dużą zawartością ozonu, soli oraz wysoką wilgotnością powietrza.
Skarbem uzdrowiska są naturalne źródła wód leczniczych "Tytus", "Klaudia" i "Celestyna". Początki zdroju sięgają końca XIX wieku. Rymanów znany jest od dawna szczególnie jako uzdrowisko dziecięce. Można spotkać tu zabytki - wille pamiętające początki uzdrowiska.Zabytki w Rymanowie

- Ruiny Synagogi z XVIII wieku

- Zabytkowy kościół Św. Wawrzyńca z 1779 roku- Dwór Potockich z XIX wieku

Atrakcje w Rymanowie

Malowniczy krajobraz i urozmaicona rzeźba okolic Rymanowa sprzyja uprawianiu górskiej turystyki pieszej i rowerowej. Zimą działają tutaj także wyciągi narciarskie. Turystów przyciaga uzdrowisko.

Oficjalna strona RymanowaRymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Rymanowie. Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Rymanów atrakcje

To jest specjalna wersja strony, przygotowana by ładowała się błyskawicznie. Klikając tutaj wczytasz pełną wersję strony z dodatkowymi możliwościami.
Ostatnie zmiany atrakcji:
Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2005-2021