Ruiny zamku w Rytwianach, mokunka

Ruiny zamku w Rytwianach

(4.5 głosów: 8)

Ruiny gotyckiego zamku w Rytwianach, choć do dzisiejszego dnia zachował się tylko niewielki jego fragment, są niewątpliwą atrakcją turystyczną tej świętokrzyskiej miejscowości. Zamek ów wybudowany został nad rzeką Czarną, w I połowie XV wieku.Choć zamek w Rytwianach został wybudowany przez arcybiskupa gnieźnieńskiego - Wojciecha Jastrzębca, to szybko przeszedł w ręce miejscowych możnych rodów m.in. Rytwiańskich i Kurozwęckich.

Zamek był kiedy dobrze obwarowany, otoczony umocnieniami ziemnymi i fosą. Jak wiele jednak polskich zamków uległ zniszczeniu w czasie potopu szwedzkiego. Ostatecznie zburzony został przez Potockich w II połowie XIX wieku.Do dziś zachowały się spore fragmenty murów przyziemia oraz jedna ściana niegdysiejszego potężnego zamku.

Zamek
ul. Wąska, RytwianyRytwiany noclegi

Rytwiany to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°31'46N, 21°12'10E
28 październik 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację