Ruiny gotyckiego zamku w Rytwianach, choć do dzisiejszego dnia zachował się tylko niewielki jego fragment, są niewątpliwą atrakcją turystyczną tej świętokrzyskiej miejscowości. Zamek ów wybudowany został nad rzeką Czarną, w I połowie XV wieku.Choć zamek w Rytwianach został wybudowany przez arcybiskupa gnieźnieńskiego - Wojciecha Jastrzębca, to szybko przeszedł w ręce miejscowych możnych rodów m.in. Rytwiańskich i Kurozwęckich.

Zamek był kiedy dobrze obwarowany, otoczony umocnieniami ziemnymi i fosą. Jak wiele jednak polskich zamków uległ zniszczeniu w czasie potopu szwedzkiego. Ostatecznie zburzony został przez Potockich w II połowie XIX wieku.

Do dziś zachowały się spore fragmenty murów przyziemia oraz jedna ściana niegdysiejszego potężnego zamku.Zamek
ul. Wąska, Rytwiany

Rytwiany noclegi

Rytwiany to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021