Ruiny kościoła Św. Mikołaja w Łebie

Ruiny kościoła Św. Mikołaja w Łebie
54°45'49" N, 17°32'14" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Ruiny kościoła Św. Mikołaja w Łebie to niewielkie pozostałości gotyckiej świątyni, która wybudowana została w XIV wieku na terenach dawnej Łeby.Po wielkiej powodzi, jaka nawiedziła Łebę w 1570 roku, jej mieszkańcy przenieśli się na obecne tereny, a kościół stopniowo został niszczony przez siły natury. W 1590 roku rozpoczęto budowę nowego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, do którego użyto odzyskany materiał budulcowy z dawnej świątyni.

Ruiny kościoła św. Mikołaja w Łebie

Widoczny fragment dawnego kościółka to najprawdopodobniej narożny fragment lewej nawy głównej. Szczątki świątyni wpisane są do rejestru zabytków. Święty Mikołaj jest patronem rybaków, żeglarzy i korsarzy.

Ruiny kościoła Św. Mikołaja
Dojście od ul. Turystycznej, Łeba (wejście w lasek przy Łebskim Kempingu)

Ruiny kościoła św. Mikołaja w Łebie
Ruiny kościoła św. Mikołaja w Łebie
Ruiny kościoła św. Mikołaja w Łebie
Avatar użytkownika
Wojtek Krajtroter 15419 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020