Ruiny kościoła Św. Mikołaja w Łebie, Wojtek

Ruiny kościoła Św. Mikołaja w Łebie

(3.8 głosów: 12)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ruiny kościoła Św. Mikołaja w Łebie to niewielkie pozostałości gotyckiej świątyni, która wybudowana została w XIV wieku na terenach dawnej Łeby.Po wielkiej powodzi, jaka nawiedziła Łebę w 1570 roku, jej mieszkańcy przenieśli się na obecne tereny, a kościół stopniowo został niszczony przez siły natury. W 1590 roku rozpoczęto budowę nowego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, do którego użyto odzyskany materiał budulcowy z dawnej świątyni.

Ruiny kościoła św. Mikołaja w Łebie, Wojtek
Ruiny kościoła św. Mikołaja w Łebie, Wojtek

Widoczny fragment dawnego kościółka to najprawdopodobniej narożny fragment lewej nawy głównej. Szczątki świątyni wpisane są do rejestru zabytków. Święty Mikołaj jest patronem rybaków, żeglarzy i korsarzy.Ruiny kościoła Św. Mikołaja
Dojście od ul. Turystycznej, Łeba (wejście w lasek przy Łebskim Kempingu)

Ruiny kościoła św. Mikołaja w Łebie, Wojtek
Ruiny kościoła św. Mikołaja w Łebie, Wojtek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Ruiny kościoła Św. Mikołaja w Łebie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Łeby wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Łeba noclegi

Łeba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ruiny kościoła św. Mikołaja w Łebie, Wojtek
Ruiny kościoła św. Mikołaja w Łebie, Wojtek
Łeba
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
ruiny
54°45'49N, 17°32'14E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021