Rozstaj nad Pietraszonką (850 m n.p.m.) zwany również skrzyżowaniem szlaków do Buka. Jest to zalesiony rozstaj w Beskidzie Śląskim, w paśmie Baraniej Góry. Przy znajdującym się drogowskazie pieszych szlaków turystycznych odchodzą szlaki na Przełęcz Stecówkę, przełęcz Kubalonkę, na Baranią Górę przez schronisko PTTK Przysłop, szczyt Koralówka oraz w kierunku studenckiej chatki AKT „Pieietraszonka”. Przez skrzyżowanie/rozstaj nad Pietraszonką przebiega czerwony Główny Szlak Beskidzki im. Kazimierza Sosnowskiego.Szlaki na rozstaj nad Pietraszonką

- szlak czerwony z Przełęczy Kubalonka przez przeł. Stecówka, 2h

Rozstaj nad Pietraszonką

- szlak czarny z Wisła Czarne do skrzyżowania Czarna Wisełka, dalej szlak czerwony, 2h

- szlak zielony z Istebnej do szczytu Koralówka (schr. studenckie AKT), dalej szlak czarny, 3h

Beskid Śląski noclegi

Beskid Śląski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70913 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121011 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020