Rokietnica, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Rokietnica

(4.4 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rokietnica to spora wieś o małomiasteczkowej zabudowie w województwie wielkopolskim, leżąca pomiędzy Poznaniem a Szamotułami, niedaleko drogi S11. Co ciekawe, Rokietnica stale powiększa liczbę ludności, bowiem mieszkańcy Poznania migrują tutaj, na tereny podmiejskie.Ciekawostką jest również, że z Rokietnicy pochodzi Jacek Kortus - pianista, laureat wyróżnienia na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.

Atrakcje w Rokietnicy

- Dwór w Rokietnicy - zabytkowy, późnoklasycystyczny dwór z XIX wieku, piętrowy, murowany z cegły na kamiennej podmurówce, budowla posiada ozdobne portyki, ryzality, sterczyny i gzymsy, obecnie mieści się tutaj Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Rokietnicy- Park krajobrazowy - założony w XIX wieku park otacza zamek, porasta tu cenny drzewostan pomnikowy, park jest ładny i zadbany

- Kościół Chrystusa Króla - neogotycka świątynia wybudowana w 1890 roku przez niemiecką społeczność ewangelicką- Rumpuć - od 2008 roku w Rokietnicy w pierwszą sobotę września odbywa się cykliczna impreza pod hasłem "Rokietnica zaprasza Wielkopolan na Rumpuć", jej celem jest propagowanie wielkopolskich zwyczajów, można zakupić wyroby własnej roboty, a centralnym miejscem jest wielki garnek zupy (rumpucia), którą każdy może spróbować, imprezie towarzyszy scena, na której występują gwiazdy wieczoru, występowała tu m.in. Ewelina Flinta, Patrycja Markowska i Andrzej Piasek Piaseczny

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Rokietnicy. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Rokietnica noclegi

Rokietnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Rokietnicy. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°30'44N, 16°44'44E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021