Rokietnica, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Rokietnica

(4.4 głosów: 10)

0 atrakcje, które musisz zobaczyć w Rokietnicy

Rokietnica to spora wieś o małomiasteczkowej zabudowie w województwie wielkopolskim, leżąca pomiędzy Poznaniem a Szamotułami, niedaleko drogi S11. Co ciekawe, Rokietnica stale powiększa liczbę ludności, bowiem mieszkańcy Poznania migrują tutaj, na tereny podmiejskie.Ciekawostką jest również, że z Rokietnicy pochodzi Jacek Kortus - pianista, laureat wyróżnienia na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.

Atrakcje w Rokietnicy

- Dwór w Rokietnicy - zabytkowy, późnoklasycystyczny dwór z XIX wieku, piętrowy, murowany z cegły na kamiennej podmurówce, budowla posiada ozdobne portyki, ryzality, sterczyny i gzymsy, obecnie mieści się tutaj Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Rokietnicy- Park krajobrazowy - założony w XIX wieku park otacza zamek, porasta tu cenny drzewostan pomnikowy, park jest ładny i zadbany

- Kościół Chrystusa Króla - neogotycka świątynia wybudowana w 1890 roku przez niemiecką społeczność ewangelicką- Rumpuć - od 2008 roku w Rokietnicy w pierwszą sobotę września odbywa się cykliczna impreza pod hasłem "Rokietnica zaprasza Wielkopolan na Rumpuć", jej celem jest propagowanie wielkopolskich zwyczajów, można zakupić wyroby własnej roboty, a centralnym miejscem jest wielki garnek zupy (rumpucia), którą każdy może spróbować, imprezie towarzyszy scena, na której występują gwiazdy wieczoru, występowała tu m.in. Ewelina Flinta, Patrycja Markowska i Andrzej Piasek Piaseczny

Rokietnica noclegi

Rokietnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Rokietnicy. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°30'44N, 16°44'44E
07 luty 2017
02 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację