Rybnik RPA

Rodzinny Park Atrakcji w Rybniku

Rodzinny Park Atrakcji w Rybniku znajduje się w Kamieniu- rekreacyjnej dzielnicy miasta, w parku mosirowskim. RAP składa się z dwóch mniejszych parków - DinoParku i Krainy Bajek.Park Dinozaurów

W DinoParku zobaczyć można kilkadziesiąt rekonstrukcji dinozaurów, które zostały wykonane z ogromną starannością i zachowaniem ich naturalnego wyglądu oraz wielkości. Przechadzając się wśród okazów zobaczymy żarłocznego T-rexa, strasznego Tyranozaura, sympatycznego Oviraptora czy żartobliwego dilofozaura, który potrafi zlać zimnym prysznicem. Od czasu do czasu rozlegają się przerażające ryki kilku dinozaurów, a na drodze pojawi się nam olbrzymie jajo. Między dinozaurami chodzą młode lamy i kózki.

Rybnik RPA
Rybnik RPA

Co fajne, dzieci mogą wspinać się na niektóre dinozaury, co niewątpliwie jest dodatkową frajdą. A gdy się zmęczą, mogą odsapnąć w piaskownicy przemieniając się w prawdziwego archeologa odnajdującego szkielet 14-metrowego T-rexa.Ale wycieczka do Parku to nie tylko zabawa, można się też tutaj czegoś nauczyć o tych wymarłych zwierzętach, bowiem przy każdym okazie znajduje się tablica informacyjna, co napewno ucieszy starsze dzieci i niejednego tatusia.

T-rex
T-rex

Kraina Bajek

Na terenie Rodzinnego Parku Atrakcji w Rybniku powstała też inna wspaniała atrakcja dla dzieci - Bajkowa Kraina z Kotem w Butach, Szewczykiem Dratewką, domem Czarownicy na kurzej nodze i innymi atrakcjami. Dostępne są też dwa nowoczesne place zabaw i urządzenia rekreacyjne.Rozrywka w RPA

Rodzinny Park Atrakcji to miejsce, w którym zabawi się mały i duży, znajdziesz tu wiele dodatkowych atrakcji, które uprzyjemnią czas w Parku:

- Zjazd linowy „Tyrolka”
- Chińczyk Gigant
- Mega Szachy
- Kręgle plenerowe
- Olbrzymie Puzzle
- Labirynt olbrzym
- Unihokej
- Slack line – chodzenie po linie
- Bujaki, skoczki i place zabaw dla najmłodszych
- Stożek linowy
- T-Reks - szkielet do odkopania
- Chomikowy fikoraj (suchy basen, zjeżdżalnia, tor przeszkód)

Rodzinny Park Atrakcji
ul. Hotelowa 12, Kamień, Rybnik
tel. 500-630-801, 730-060-402
rparybnik@gmail.com
www.rparybnik.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Rybnik noclegi

Rybnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
50°8'8N, 18°35'25E
05 styczeń 2017
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Agnieszka Adamiak
20 styczeń 2017 19:32

został zlikwidowany

 

Adam
11 lipiec 2015 17:10

Bardzo fajne miejsce na rodzinne spędzanie czasu. Byliśmy z 1,5 rocznym dzieckiem. 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację