Rezerwat Wyspa Konwaliowa znajduje się na środku Jeziora Radomierskiego w Przemęckim Parku Krajobrazowym, w południowej Wielkopolsce, niedaleko Leszna, w gminie Przemęt.Wyspę Konwaliową całkiem sporych rozmiarów porastają ponad 100-letnie dęby, klony, jesiony, olchy i lipy.

Wyspa konwaliowa . wlasnosc Karol Barsolis
Wyspa konwaliowa . wlasnosc Karol Barsolis

Wyspa konwaliowa nosi swą nazwę od tego, że w runie w dużej ilości porasta konwalia majowa. Stanowi ona dużą atrakcję w maju, w czasie kwitnienia. Na wyspie gnieździ się wiele rzadkich gatunkow ptactwa wodnego i błotnego. Przez Jezioro Radomierskie otaczające wyspę przebiega kajakowy Szlak Konwaliowy.

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021