Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Rezerwat Taboły w Puszczy Knyszyńskiej

Rezerwat Taboły w Puszczy Knyszyńskiej

Rezerwat Taboły o powierzchni ponad 300 ha położony jest w północno-wschodniej części Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu. Ochroną objęto torfowiska niskie i przejściowe, na których występuje bór mechowiskowy i świerkowo-torfowcowy oraz brzezina bagienna. Najbogatsza w gatunki roślinne jest biel czyli sosnowo-brzozowy las bagienny. Znaczną część roślinności stanowią tu mchy i torfowce. Występują też rzadkie okazy np. wawrzynek wilczełyko, storczyk plamisty, widłak jałowcowy czy turzyca strunowa.



Rezerwat Taboły stwarza dogodne warunki życia dla drobnych ssaków, ale spotkać tu można też duże zwierzęta np. łosia, dzika. Występują także ptaki typowe dla tajgi np. orzechówka, krzyżodziób świerkowy i dzięcioł trójpalczasty.



Rezerwat Taboły
ul. Białostocka, Czarna Białostocka

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 71613 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020