Rezerwat Szum na Roztoczu, Magdalena

Rezerwat Szum na Roztoczu

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Szumy czyli kaskady

Rezerwat Szum na Roztoczu pierwotnie został utworzony w 1934 roku, a powtórnie w 1958 roku. Jest to niewielki obszar o powierzchni ponad 18 ha, prowadzący brzegiem rzeki Szum między Góreckiem Starym, a Góreckiem Kościelnym w gminie Józefów. W rezerwacie zobaczysz bardzo urzekający widok, bowiem na rzece utworzył się tu szereg progów skalnych, przez co widoczne są tu szumy czyli niewielkie kaskady, zwane też szypotami.Ścieżka nad Szumem

Rezerwat ma na celu ochronę odcinka rzeki Szum, która jest dopływem Tanwi. Biegnie tędy ścieżka przyrodnicza, która liczy około 1,5 km w jedną stronę, dlatego jest to dość szybki spacer bez żadnych trudności. Musisz się jednak liczyć z tym, że po deszczu jest tu błoto.

Zbocza rzeki są miejscami strome, a całość mocno zarośnięta i kręta, z licznymi piaszczystymi wysepkami, powalonymi pniami, co dodaje malowniczości. Początek ścieżki znajduje się od strony Górecka Kościelnego. Pod koniec ścieżki znajduje się drewniana kładka, prowadząca przez zbiornik wody stojącej, tutaj zaczyna się drogą powrotna poprowadzona drugą stroną rzeki. Tędy wychodzi się na zbiornik zaporowy i tamą wracamy do punktu wyjściowego zatoczywszy pętlę.Rezerwat nad Tanwią

Nieco na południowy wschód od tego miejsca zobaczyć można bardzo podobną atrakcję,z tym że tutaj powstały szumy na rzece Tanew, objęte ochrona w formie rezerwatu Nad Tanwią.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Rezerwat Szum
rzeka Szum, Górecko Kościelne

GPS: 50°30'38N, 22°58'57E

Rezerwat Szum na Roztoczu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Roztocza wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Roztocze noclegi

Roztocze to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°30'38N, 22°58'57E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Rezerwat Szum na Roztoczu na blogu

Propozycja spacerów podczas zagrożenia koronawirusem

Wiosna 2020 się budzi, obudźmy ją też w naszych sercach! Ogłoszona pandemia i rosnąca liczba zarażonych koronawirusem w Polsce nie nastraja nas wszystkich optymistycznie. Szkoda, bo marzec to zwykle czas wychodzenia z zimowego letargu i początek podróżowania. Niech tak pozostanie i niech słoneczko nas zachęca do wyjść, ale z zachowaniem dużej dozy rozsądku. Oto propozycje fajnych spacerów, którym koronawirus niestraszny!

12 marzec 2020 10:35
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021